• Ostatnia modyfikacja artykułu:3 lata temu

Steve Wozniak ogłosił swoje plany na najbliższe lata. Założył firmę Privateer Space. Dobrze myślicie, chodzi o loty w kosmos!

Eksploracja kosmosu wkroczyła ostatnimi czasy na zupełnie nowy poziom. Jeszcze kilka lat temu, była to wyłącznie domena agencji rządowych. Teraz na rynek weszły firmy komercyjne, oferujące nawet turystyczne przejażdżki.

Oczywiście, pojawiło się też bardzo wiele głosów sprzeciwu przeciwko kosmicznej turystyce. Zdaniem niektórych, jest to po prostu rozrywka dla najbogatszych, która w skrajny wręcz sposób zanieczyszcza atmosferę. W Internecie możemy znaleźć mnóstwo komentarzy pokroju „Ja mam pić z papierowej słomki a Jeff Bezos leci sobie prywatną rakietą w kosmos?”. Nie sposób odmówić im trochę racji.

Tymczasem, już wkrótce może pojawić się kolejna, bardzo interesująca firma kosmiczna. Steve Wozniak, czyli współzałożyciel Apple’a ogłosił powstanie Privateer Space. Niestety, na ten moment nie wiemy o niej niemal niczego. Woźniak stwierdził jedynie, że „będzie zupełnie inna niż wszystkie pozostałe”.

Czy Steve Wozniak planuje posprzątać naszą orbitę?

Niektóre plotki donoszą, że Steve Wozniak chce zająć się czymś znacznie bardziej pożytecznym niż turystycznymi lotami w kosmos. Istnieje spora szansa, że Privateer Space będzie firmą usuwającą kosmiczne śmieci z ziemskiej orbity. Biorąc pod uwagę, że to stale narastający problem, poważnie zagrażający satelitom, to wydawałoby się to naprawdę świetnym pomysłem.

Więcej szczegółów o Privateer Space powinniśmy poznać już w tym tygodniu. Wozniak przedstawi je na nachodzącej konferencji AMOS na Hawajach.

Zobacz też:
Steve Wozniak publicznie popiera prawo do naprawy
Virgin Galactic musi przełożyć swój kolejny lot w kosmos
SpaceX wystrzeli w kosmos satelitę wyświetlającego reklamy

Oceń ten post