• Ostatnia modyfikacja artykułu:3 lata temu

LumiCube od Abstract Foundry to najnowszy projekt na Kickstarterze, który opiera się na komputerze Raspberry Pi i systemie podświetlania RGB LED.

LumiCube ma łącznie 192 indywidualnie sterowane diody LED RGB, które bardzo dobrze się prezentują. Sam gadżet ma kształt kostki, która jest wykonana z akrylu. Została zaprojektowana specjalnie z myślą o Raspberry Pi 3 oraz Raspberry Pi 4. Komputery bez problemu umieścimy wewnątrz obudowy – tak, by dla użytkownika widoczne były same porty do podłączania akcesoriów.

Jeśli wesprzemy projekt za ok. 110 dol., otrzymamy obudowę, głośnik o mocy 2W, mikrofon i oświetlenie RGB. Za nieco więcej pieniędzy staniemy się posiadaczami dodatkowego, 2-calowego ekranu ISP o rozdzielczości 320 x 240 pikseli, czujnika światła i przycisków. Możemy też dodać czujnik temperatury i wilgotności, ciśnienia, czy nawet inercyjnej jednostki pomiarowej. Ten ostatni służy do mierzenia siły przyspieszenia i gestów. Do kostki nie jest natomiast dołączany komputer Raspberry Pi.

LumiCube – na co można liczyć?

LumiCube

Sterowanie kostką jest możliwe dzięki bibliotekom Pythona. Zostały napisane w taki sposób, że zapewnią m.in. pracę z czujnikami i panelami RGB. Dla przykładu, aby dopisujemy jedną linijkę kodu w Pythonie i po chwili zyskujemy efekt przewijanego tekstu na trzech panelach RGB.

Zobacz: Fajne gadżety do domu

Sama kostka to coś więcej niż ozdoba. Ma bowiem wiele zastosowań praktycznych. Dla przykładu, wyświetli informacje o ruchu na żywo, prognozę pogody, czy dowolne wiadomości przewijane na panelach. Działa też jako jako asystent domowy czy narzędzie odmierzające czas w technice Pomodoro.

Firma chciała zebrać ok. 7000 dol., ale już teraz pozyskała 45 000 dol. Do końca kampanii zostało jeszcze 41 dni. Wszystkie możliwości, filmy i inne materiały znajdziesz na stronie kampanii.

Zobacz też:
Praktyczny prezent dla studenta
Epic zachęca do tworzenia gier w Unreal Engine

Źródło: Kickstarter.com

Oceń ten post