• Ostatnia modyfikacja artykułu:1 rok temu

Mapy Google w Polsce już wkrótce otrzymają bardzo ciekawą funkcję. Nawigacja pomoże wybrać nam bardziej ekologiczną trasę.

Każdy kierowca wie doskonale, że spalanie naszego samochodu nigdy nie jest stałe. Gwałtowne przyspieszanie, częste hamowanie czy jazda pod górkę bardzo skutecznie zwiększają pobór paliwa. Czasami prowadzi to do bardzo kuriozalnych sytuacji. Teoretycznie krótsza trasa może zużyć więcej paliwa niż ta dłuższa pod względem kilometrów.

Mapy Google już wkrótce wprowadzą więc zupełnie nową funkcję. Kierowcy będą mogli wybrać najbardziej ekologiczną dostępną trasę. System ten działa z powodzeniem od prawie roku w Kanadzie i w USA. Google zdecydowało się więc na rozszerzenie go na ponad 40 krajów europejskich. Nic zresztą dziwnego – transport drogowy jest jednym z głównych źródeł zanieczyszczeń na naszym kontynencie.

Sprawdź: Jak korzystać z Google – 10 niezbędnych trików

Oczywiście, może wydawać się bardzo wątpliwe, że kierowców uda zachęcić się do wybrania dłuższej, ale bardziej ekologicznej trasy. Wbrew pozorom, to jedna doskonały wybór – taka trasa oznacza po prostu mniej zużytego paliwa. A to jakby nie patrzeć czysta oszczędność, szczególnie w czasach wyjątkowo drogiej benzyny.

Mapy Googla pozwolą nam również określić jaki silnik mamy w naszym samochodzie. To zresztą bardzo logiczne – najbardziej ekonomicznie opłacalna trasa będzie różniła się przecież pod tym względem. Samochód elektryczny czy hybrydowy nie będzie miał przecież problemu z przyspieszaniem tak jak tradycyjny silnik benzynowy. Nowa opcja powinna być już dostępna dla wszystkich użytkowników, jeśli wciąż jej nie widzicie to musicie uzbroić się w odrobinę cierpliwości.

Zobacz też:
Google i ich usługi zostały zakazane w duńskich szkołach
Mapy Google – 10 pytań na które musisz poznać odpowiedzi
Google Pay odchodzi w zapomnienie – nadchodzi Google Wallet

Oceń ten post