Microsoft Teams otrzymało kolejną nową funkcję przystosowaną do zdalnej nauki. Tym razem, pomogą dzieciom uczyć się poprawnego czytania.

W dobie zdalnego nauczania pojawił się jeden, raczej nieznany wcześniej problem. Coraz ciężej jest uczyć dzieci poprawnego czytania. Podczas prowadzenia e-lekcji znacznie wygodniejsze są przecież formy pisane.

Dodatkowo, podczas lekcji dzieci często się przekrzykują, o ile w klasie nie było to aż tak dużym problemem, to kilka nakładających się na siebie aktywnych mikrofonów może już mocno zaburzyć komunikację.

Zobacz też: Kamerka do komputera – najlepsze modele

Nowa funkcja w Microsoft Teams, czyli Reading Progress znacząco ułatwi już wkrótce naukę czytania. Umożliwia ona dzieciom na nagranie krótkich filmów, w których czytają zadany przez nauczyciela fragment tekstu.

Następnie, nauczyciel może ocenić go krok po kroku. Reading Progress umożliwia więc zaznaczenie błędnej wymowy niektórych słów, złej interpunkcji czy nawet po prostu ocenić jak szybko dziecko jest w stanie czytać tekst.

Oczywiście, nowa funkcja w Microsoft Teams to bardzo inteligentne narzędzie. Program będzie więc w stanie samodzielnie wychwytywać też błędy w wymowie czy chociażby zbyt niewyraźną mowę. Umożliwi to dzieciom samodzielny trening bez pomocy nauczyciela. W dodatku, dzięki bardzo przyjaznemu interfejsowi użytkownika, narzędzie jest proste do używania.

Pamiętajmy też, że e-lekcje to nie jedyne możliwe zastosowanie Reading Progress. Program sprawdzi się również rewelacyjnie dla dorosłych, uczących się nowego języka. Doskonale przecież wiemy, że wymowa niektórych słów może być problematyczna.

Jesteście zainteresowani? Zobaczcie też oficjalną prezentację nowej funkcji.

Zobacz też:
Microsoft Teams pobiło rekord, 145 mln aktywnych użytkowników
MS Teams i Xbox Live nie działały przez usterkę chmury Azure
Microsoft zwiększył swoje zyski o 44% podczas pandemii

Źródło: The Verge