• Ostatnia modyfikacja artykułu:2 lata temu

Optimum Mining Host to chińska firma wydobywcza Bitcoina, która podobno przeniesie aż milion koparek do Kanady. Zajmie jej to ok. 24 miesięcy.

Jak widać, duże firmy zajmujące się wydobywaniem Bitcoinów mogą przenieść się z Chin, niemniej trochę to potrwa.

Przypomnijmy, że Chiny rozprawiają się z operacjami wydobycia kryptowalut. Doprowadziły do zamknięcia wielu firm i zmuszenia “górników” do sprzedaży sprzętu, albo do przeniesienia się do innego kraju. Partia Komunistyczna z Chin, wraz z głównym bankiem, chcą doprowadzić do upadku kryptowalut w tym kraju, ponieważ… wprowadzają własne, cyfrowe pieniądze.

Oficjalnie Chiny oczywiście nie mówią o tym w ten sposób. Zamiast tego główny bank chiński tłumaczy: “Handel wirtualną walutą zakłóca normalny porządek gospodarczy i finansowy, niesie ze sobą ryzyko nielegalnych i przestępczych działań, takich jak nielegalny transgraniczny transfer aktywów i pranie pieniędzy, oraz poważnie narusza bezpieczeństwo mienia ludzi”.

Ranking: Portfel kryptowalut

Operacje wydobywcze w niektórych regionach Chin zostały już zamknięte, a ceny kart graficznych w Chinach zaczęły spadać. Optimum Mining Host zdecydowanie nie chce jednak rezygnować ze swojej działalności, dlatego nawiązało współpracę z amerykańską firmą Black Rock Petroleum Company, by przenieść się do Kanady. Z przeniesieniem sprzętu będzie wiązało się trochę problemów, dlatego zajmie to do 24 miesięcy. Black Rock poinformowało, że łącznie 1 milion jednostek wydobywczych zostanie przeniesionych do 3 lokalizacji w Kanadzie.

Milion koparek z Chin do Kanady

W oświadczeniu nie podano, w jaki sposób zostaną podzielone koszty prowadzenia operacji, ale wydaje się, że obie firmy podzielą ten koszt.

To dobra wiadomość, że wiele firm, w tym bardzo duże organizacje wydobywcze, nie zrezygnowało z miningu Bitcoinów. Chiny mogą utrudniać ludziom pozyskanie niezależności finansowej i nie chcą, aby obywatele kraju mogli uwolnić się od pieniędzy kontrolowanych przez bank i polityków. Widać jednak, że nie brakuje w tym kraju ludzi, którym się to nie podoba i są gotowi nawet przenieść się na inny kontynent. Zdecydowanie zasługuje to na szacunek.

Zobacz też:
Bitcoin nadal w dół pomimo skoku inflacji
Donald Trump: Bitcoin to ściema, wolę dolary

Źródło: WCCFTech.com

Oceń ten post