• Ostatnia modyfikacja artykułu:7 miesięcy temu

Netflix znowu podnosi ceny swoich abonamentów. Na szczęście, jak na razie nie dotyczą one Polski!

Na rynku platform streamingowych król jest jeden i nie ma co do tego najmniejszych wątpliwości. Pomimo tego, że Amazon Prime, HBO Max czy Hulu cieszą się niezłą popularnością, to nie zbliżają się nawet do Netflixa. Nic zresztą dziwnego, co chwila udaje im się wypuszczać nowe hity takie jak Squid Game czy Wiedźmin.

Niestety, Netflix nie ma zbyt dobrej wiadomości dla użytkowników. Ogłosili, że podnoszą nieco ceny swoich abonamentów. Powód? Żaden konkretny. Zwiększają ceny usług, aby móc oferować jeszcze szerszą ofertę i lepszą jakość rozrywki. Tłumaczenie jest bardzo marne, ale podwyżki na szczęście też nie są zbyt bolesne.

Sprawdź: Telewizor 65 cali – najlepsze modele

W USA podstawowa subskrypcja kosztuje już 15,50 dol. zamiast 14. Wersja Premium podrożała natomiast o dwa dolary i musimy zapłacić za nią już 20 dolarów. W Kanadzie wszystkie pakiety podrożały za to po prostu o 50 centów (kanadyjskich oczywiście, czyli o około 1,60 zł). Warto dodać, że to już druga podwyżka od początku pandemii, pierwsza miała miejsce w połowie 2020.

Na szczęście, nie zapowiada się, żeby Netflix miał podnieść ceny również w Polsce. Zrobili to już ostatnio w lipcu 2021 roku i za podstawowy abonament płacimy już 29 zł. Wersja standard i Premium kosztują kolejno 43 zł i 60 zł. Prawdopodobnie ten stan nie potrwa wiecznie, ale raczej możemy założyć, że ten rok będzie dla nas wolny od podwyżek.

Zobacz też:
Netflix chce zablokować współdzielenie kont
Spotify wprowadza teledyski i ogłasza współpracę z Netflixem
Netflix zarobił prawie miliard dolarów na Squid Game

Oceń ten post