• Ostatnia modyfikacja artykułu:6 miesięcy temu

Zupełnie nowa wersja Nintendo Switch wyjdzie prawdopodobnie już w październiku. Oficjalne szczegóły poznamy za to na konferencji E3 już w czerwcu.

Plotki o nowej konsoli Nintendo Switch krążą w Internecie już od dawna. Nic zresztą dziwnego, oryginalny model ma już kilka lat, a urządzenie dalej pozostaje niezwykle popularne, to doskonały czas na wypuszczenie nowej generacji.

Jeśli potwierdzą się wszystkie przecieki (a na tym etapie są już naprawdę wiarygodne) to bez wątpienia dostaniemy po prostu wersję Pro – będzie naprawdę potężnie ulepszona. Niestety wpłynie to dość mocno na jej cenę, ale cóż jakość kosztuje.

Nowe Nintendo Switch to ekran OLED i Nvidia DLSS

Największa zmiana to bez wątpienia ekran. Zamiast używanego obecnie LCD Nintendo Switch Pro (nazwa bardzo robocza) będzie wykorzystywać 7 calowy OLED o rozdzielczości 720p.

Olbrzymie usprawnienie to również zapowiedziana już dawno temu współpraca z Nvidią. Dostarczą oni dla Nintendo układy Tegra. Umożliwi to korzystanie z rewelacyjnej technologii Nvidia DLSS, co w efekcie pozwoli na uzyskanie rozdzielczości 4K na naszych telewizorach.

Ranking: Najlepsze gry na Nintendo Switch

Prawdopodobnie nowy Switch będzie też znacznie ulepszony pod kątem wydajności energetycznej i pamięci, ale to już czyste spekulacje. Jedno jest pewne – na nowych konsolach gry będą wyglądały lepiej niż kiedykolwiek.

Bloomberg ogłosił również, że wiarygodne źródło w Nintendo powiedziało, że linie produkcyjne są już w pełni gotowe na nowe konsole. W dodatku, firma jest świetnie zabezpieczona na wypadek wystąpienia problem z dostawami komponentów. Nowy Switch z pewnością nie będzie tak limitowany jak chociażby PlayStation 5.

Zobacz też:
Valve pracuje nad konsolą przenośną SteamPal – rywalem dla Switcha
Unity zapewni obsługę Nvidia DLSS jeszcze w tym roku
No i jest! AMD ma odpowiedź na DLSS – to FidelityFX Super Resolution

Oceń ten post