• Ostatnia modyfikacja artykułu:1 rok temu

Nintendo od dawna nie jest już tylko firmą tworzącą gry wideo, a również pewną ikoną popkultury. Tym razem, firma wybuduje swoje własne muzeum.

Nie ma chyba na świecie osoby, która przynajmniej raz w życiu nie miała jakiejś styczności z licznymi postaciami wykreowanymi przez Nintendo. Doskonale kojarzymy przecież najsłynniejszego hydraulika świata, czyli Mario, Kirbiego czy chociażby Isabelle z Animal Crossing.

Cokolwiek nie powiemy więc o samej firmie, nie można zlekceważyć ich olbrzymiego wpływu na popkulturę. Nintendo najwidoczniej również doskonale zdaje sobie z tego sprawę, bo już wkrótce wybudują swoje pierwsze muzeum.

Zobacz: Najlepszy gry na Nintendo Switch – ranking

Wybudują to jednak trochę złe słowo. Firma przerobi po prostu swoją starą fabrykę Uji Ogura. Wybudowano ją już w 1969 i produkowano w niej kolekcjonerskie karty do gry i popularne w Japonii karty Hanafuda (coś w rodzaju naszych tradycyjnych kart).

Fabryka jest jednak już dość wiekowa, więc od prawie dziesięciu lat jej produkcja jest właściwie marginalna, firma całkowicie przeniosła ją do nieco nowszych ośrodków. Cały kompleks idealnie nadaje się jednak, na zmienienie go w gigantyczne muzeum.

Zgodnie z zapowiedziami, muzeum będzie oczywiście niemal w całości interaktywne. Oprócz podziwiania samych najpopularniejszych postaci z gier dowiemy się też w nim wszystkiego o historii firmy. A pamiętajmy, że jest o czym opowiadać – Nintendo ma już ponad 130 lat!

Cały kompleks powinien być skończony pod koniec 2023, a pierwsi goście będą mogli zwiedzić nowe muzeum już w 2024. Firma nie ogłosiła, czy planują stworzyć podobne placówki również poza granicami Japonii.

Zobacz też:
Nintendo Super World już otwarty – park rozrywki robi wrażenie
Nintendo Switch z ekranem OLED wyjdzie już w październiku?
W USA trwa szaleństwo na karty Pokemon! Ceny robią wrażenie

Oceń ten post