• Ostatnia modyfikacja artykułu:8 miesięcy temu

Apple zaprezentowało właśnie nowy głośnik, czyli HomePod 2. Niestety, podobnie jak poprzednika, nie kupimy go w Polsce.

Wygląda na to, że Apple nie poprzestało na zaprezentowaniu nowych procesorów. Do oferty firmy dołączy wkrótce nowy smart głośnik, czyli HomePod 2. To oczywiście następca dość dobrze przyjętego produktu z pierwszej generacji oraz nieco słabszej wersji mini. Mimo wszystko, zmian jest naprawdę niewiele a fani marki są raczej rozczarowani. Wizualnie natomiast, nowy głośnik jest niemal identyczny.

W środku HomePod 2 znajdziemy 4-calowy głośnik niskotonowy oraz pięć głośników wysokotonowych. To raczej standard w produktach z wyższej półki cenowej, ale Apple zdecydowanie nie celuje tutaj w miłośników doskonałego brzmienia. Nowy głośnik ich produkcji to raczej produkt smart home o czym świadczą aż 4 mikrofony i procesor S7. Nie zabrakło jednak dźwięku przestrzennego w standardzie Dolby Atmos.

Sprawdź: Głośnik bezprzewodowy Bluetooth – jaki model warto wybrać?

Ciekawym dodatkiem z pewnością jest też czujnik temperatury oraz wilgotności. Za jego pomocą będzie mogli zautomatyzować używanie nawilżaczy powietrza czy klimatyzacji. Apple niezbyt popisało się jednak w tej kwestii. Identyczną funkcję otrzymał też HomePod Mini! Jak to możliwe? Cóż, urządzenie miało już niezbędne czujniki, tylko z jakiegoś powodu były one po prostu zablokowane. Naprawiła to dopiero aktualizacja oprogramowania.

Niestety, HomePod 2 nie będzie dostępny w Polsce. Powód jest bardzo prosty – sterujemy nim głównie za pomocą Siri, a ta nie jest dostępna w naszym języku. Brak nowego głośnika w naszym kraju wydaje się więc dość dobrze uzasadniony.

Zobacz też:
Apple Car zadebiutuje znacznie później i bez pełnego autopilota?
Apple potwierdza: iPhone otrzyma złącze USB-C
Creative Muvo Play – recenzja budżetowego głośnika Bluetooth

Oceń ten post