• Ostatnia modyfikacja artykułu:9 miesięcy temu

Nvidia Broadcast dostało właśnie naprawdę sporą aktualizację. To świetna wiadomość dla wszystkim streamerów.

Mogłoby się zdawać, że Nvidia Broadcast to nieco porzucone oprogramowanie, o którym firma wręcz zapomniała. Na szczęście nic bardziej mylnego – nowa aktualizacja jest naprawdę rewelacyjna. Największa zmiana to pełne wsparcie dla profesjonalnych kamer i aparatów – Nvidia stawia na zawodowców.

Nvidia Broadcast jest już w pełni kompatybilna z ponad 10 popularnymi profesjonalnymi programami dołączanymi do kamer i aparatów. Na liście znajdziemy między innymi Canon EOS Webcam Utility, Nikon WebCam Utility i Sony Imaging Edge. Oprócz tego, jest już też pełne wsparcie dla OBS Virtual Camera – jest naprawdę nieźle.

Zobacz: Kamerka do komputera – najlepsze modele

W dodatku, to nie koniec nowych funkcji. Znacznie ulepszony został też system filtracji niechcianego hałasu. Nvidia Broadcast dość dobrze wyciszało wszystkie dźwięki otoczenia, szumy i gwałtowne przesterowania. Problem w tym, że czasami ingerowało również w głos samych streamerów, szczególnie kiedy nagle wykrzykiwali jakieś słowo, czy to z radości czy może z przestraszenia się elementem gry.

Od teraz, oprogramowanie jest w stanie wykryć już, które głośne i wyższe dźwięki są faktycznie niechciane, a które są po prostu emocjami. Wszystko dzięki zastosowaniu zaawansowanych algorytmów uczenia maszynowego.

Ostatni ważny punkt w nowej aktualizacji to po prostu zwiększenie wydajności. Nvidia Broadcast będzie już zużywała do pracy mniej więcej 40% mniej zasobów pamięci VRAM. To doskonała wiadomość dla osób grających na żywo w wymagające pod względem sprzętowym tytuły. Wszystko będzie chodziło znacznie płynniej.

Zobacz też:
Nvidia zleci produkcję układów graficznych Ada Lovelace TSMC?
Twitch: streamerzy biorą sobie wolne w ramach protestu
Twitch obniży ceny abonamentów, a streamerzy mają i tak zarabiać więcej

Oceń ten post