• Ostatnia modyfikacja artykułu:9 miesięcy temu

Ile powinna kosztować dobra obudowa do komputera? Be quiet! sądzi, że 1400 złotych to uczciwa cena i prezentuje Dark Base Pro 901.

Kompletując zestaw komputerowy bardzo często pomijamy lub traktujemy nieco po macoszemu obudowę. Wielu z nas myśli, że to tak naprawdę jedynie element dekoracyjny i nie ma po co wydawać zbyt dużych pieniędzy. Jeśli mowa o komputerze biurowym to najprawdopodobniej stwierdzenie to jest poprawne – wystarczy, żeby wszystko się zmieściło. W przypadku potężnej high-endowej maszyny do gier nie jest to jednak prawda. Obudowa jest niezwykle istotnym elementem systemu chłodzenia i warto postawić na model z wyższej półki.

Skoro o wyższej półce mowa, to zdecydowanie be quiet! rozbiło w tej kwestii bank. Zaprezentowali obudowę Dark Base Pro 901, nad którą pracowali ponad 3 lata! W tym czasie powstało mnóstwo prototypów a finalny produkt to dzieło wielu iteracji.

No dobrze, ale co zawiera w ogóle obudowa premium? Przede wszystkim, do dyspozycji mamy trzy wentylatory Silent Wings 4 PWM. Sumarycznie, w środku zmieścimy 6 wentylatorów 140 mm lub 9 wentylatorów 120 mm. Ciekawie prezentują się też ściana górna i frontowa. Możemy wybrać panel redukujący hałas albo panel z siatki poprawiający przepływ powietrza – zależnie od naszych potrzeb. W środku zmieścimy też chłodnicę nawet w rozmiarze 420 mm.

Oczywiście, nie zabrakło też podświetlenia RGB, dotykowych kontrolerów do wentylatorów, licznych portów i wyjmowalnej tacki płyty głównej. Cena? Bagatela 320 euro, czyli ponad 1400 złotych!

Zobacz też:
ROG Matrix GeForce RTX 4090 – najdroższa karta graficzna na rynku zapowiedziana?
Obudowa do komputera – jak wybrać najlepszy model?
RTX 4060 Ti deklasuje Radeona RX 7600 w pierwszych testach

Oceń ten post