• Ostatnia modyfikacja artykułu:3 lata temu

Już jutro OnePlus zaprezentuje w pełni oficjalnie swoje najnowsze modele, w tym wyczekiwany od dawna flagowiec OnePlus 9. Jak się okazuje, część z nich wykorzysta ColorOS, oprogramowanie Oppo.

Dla wszystkich którzy nie śledzili na bieżąco newsów pozwolimy sobie przypomnieć specyfikację OnePlus 9 – a jest na co czekać.

OnePlus 9 – specyfikacja

Tradycyjnie już, sercem smartfona będzie procesor Snapdragon 888. Urządzenie zostanie wyposażone w 8GB pamięci RAM i zależnie od konfiguracji 128 lub 256 GB pamięci wewnętrznej. Niestety, nie otrzyma wsparcia dla zewnętrznych kart pamięci.

OnePlus 9 będzie miał aż 4 aparaty – 50 MP Sony IMX789, 48MP obiektyw szerokokątny, 8MP teleobiektyw i 2MP czujnik głębi. Pod kątem zdjęć, będzie więc to flagowiec z prawdziwego zdarzenia.

Zobacz: jaki projektor do domu kupić?

Całość zwieńczy bateria o pojemności 4500 mAH ładowana mocą 65W. Oczywiście również bezprzewodowo.

Domyślnym systemem operacyjnym będzie Android 11 z nakładką OxygenOS. Jak się jednak okazuje, producent nie wszędzie zastosuje swoje autorskie rozwiązanie.

Modele OnePlus 9 przeznaczone na rynek chiński wykorzystają zamiast tego ColorOS – autorską nakładkę na androida Oppo. Wszystko po to, żeby był przystępniejszy na tym rynku.

Oppo w zeszłym roku stało się najpopularniejszym producentem smartfonów w Chinach. Dzięki zastosowaniu ColorOS nowy flagowiec może znacznie lepiej przyjąć się na tym rynku. Rozwiązanie zresztą chyba zadziałało – w Chinach złożono już ponad 3 miliony zamówień przedpremierowych.

Dodatkowo, korzystanie z systemu od Oppo nie będzie zbyt kosztowne dla OnePlus. Obie firmy mają tego samego właściciela – BKK Electronics – i ciągle wymieniają się kluczową technologią.

Zobacz też:
OnePlus Watch już wkrótce – specyfikacja już znana
OnePlus Band już oficjalnie – niedroga opaska fitness
Oppo Find X3 Pro, specyfikacja i data premiery już znane!

Oceń ten post