• Ostatnia modyfikacja artykułu:3 lata temu

Oppo zapowiedziała oficjalnie swój nowy flagowy model – Find X3 Pro. Największe wrażenie robi niemal mikroskopowy aparat i doskonała specyfikacja.

Pomimo tego, że Oppo kojarzony jest raczej z nieco tańszymi telefonami, to ich najlepsze modele nie odstają zbytnio od największych flagowców. Find X3 Pro będzie w stanie rywalizować jak równy z równy z niemal każdym innym producentem.

Na pierwszy rzut oka widzimy dosyć niecodzienną budowę. Aparaty fotograficzne znajdują się na wypukłej wysepce z tyłu telefonu. Całość została jednak wyprofilowana w taki sposób, że wygląda to bardzo estetycznie i interesująco. Find X3 Pro będzie ważyć 193 gramy i mieć nieco ponad 8 milimetrów grubości.

Sprawdź też nasz ranking smartwatch

Niesamowite aparaty w Find X3 Pro

Aparat w telefonie Oppo

Największe wrażenie robią jednak aparaty fotograficzne. Oppo postawiło tutaj na 50 megapikselowe kamery Sony – jeden z OIS, drugi szerokokątny. Dodatkowo wbudowany tam 13 megapikselowy teleobiektyw z pięciokrotnym zoomem.

To wszystko jednak nic. Dodatkowo znajdziemy tam 3 megapikselowy sensor mikroskopowy. Umożliwi on przybliżenie do 60 razy w naprawdę wysokiej jakości. Przybliżenie jest tak wysokie, że telefon będzie mógł naprawdę służyć jako mikroskop – zobaczymy nawet pojedyncze piksele na ekranach komputerów.

Zobacz też inne najlepsze smartfony do zdjęć

Ponad miliard kolorów!

Aby w pełni docenić tak dobre aparaty, Find X3 Pro zapewni również wyświetlacz najlepszej jakości. 6,7 calowa matryca OLED ma rozdzielczość 3216×1440 pikseli a jej jasność maksymalna wynosi 1300 nitów. Pozwoli to na wyświetlanie naraz niemal miliarda (!) kolorów.

Całości dopełnia naprawdę potężny hardware. Find X3 Pro ma wbudowany procesor Snapdragon 888, 12GB pamięci RAM i 256GB zwykłej pamięci. Oczywiście, model będzie w stanie korzystać z sieci 5G, ale to nie powinno raczej nikogo zdziwić.

Wbudowana bateria 4500 mAh według producenta będzie w stanie naładować się do pełna już w 80 minut. Tym razem również bezprzewodowo.

W ramach ciekawostki, warto dodać, że dzwonki i dźwięki systemowe do nowego Oppo tworzył sam Hans Zimmer.

Oficjalna premiera modelu zapowiedziana jest na 30 marca 2021. Jego cena będzie wynosić 1150 euro. Niestety, nie będzie dostępny na Polskim rynku.

Zobacz też:
Oppo testuje odczepiane aparaty w smartfonach
Snapdragon 870 szybszy niż 865, ale bez WiFi 6E
Koncepcja rozkładanego telefonu Oppo X 2021

Oceń ten post