• Ostatnia modyfikacja artykułu:1 rok temu

OnePlus zapowiedziało nowy monitor gamingowy – X 27. Wygląda na to, że może szykować się naprawdę spory hit.

Chociaż firmę OnePlus kojarzymy raczej z budżetowych telefonów, to sukcesywnie rozszerzają oni swoje portfolio. Tym razem, do grona produktów dołączył zupełnie nowy i niezwykle budżetowy monitor gamingowy – X 27. Na samym początku zastrzegamy – nie wiadomo, czy pojawi się on kiedykolwiek w Polsce, jak na razie zadebiutował tylko i wyłącznie w Indiach.

No dobrze, przejdźmy jednak do specyfikacji. OnePlus X 27 to, jak sama nazwa wskazuje, 27-calowy monitor gamingowy wyposażony w matrycę IPS o rozdzielczości QHD. Jego częstotliwość odświeżania to 165 Hz a czas reakcji matrycy nie przekracza 1 milisekundy. Dodatkowo spełnia on warunki certyfikatu DisplayHDR 400 oraz oferuje 95-procentowe pokrycie DCI-P3.

Sprawdź: Monitor gamingowy – najlepsze modele

Samo to wystarczyłoby już, żeby OnePlus X 27 był naprawdę ciekawym monitorem gamingowym. To jednak nie koniec jego możliwości. Spore wrażenie robi również sam design – monitor jest w pełni regulowany w każdym kierunku i pozwala również na jego pionowe ustawienie. Natywnie oferuje też tryb dzielenia ekranu i możliwość podłączenia dwóch różnych źródeł. Producent zadbał też o domyślne ustawienia do gier typu RPG, FPS, MOBA oraz do oglądania filmów.

OnePLus X 27 zadebiutuje w Indiach już za dwa dni. W przeliczeniu, jego cena wynosi około 1500 złotych. Trzymamy więc bardzo mocno kciuki za to, aby trafił jednak również do Europy, a w szczególności oczywiście do Polski.

Zobacz też:
OnePlus dołącza do zespołu rozwijającego mobilny ray tracing
Jak podłączyć dwa monitory? Praktyczny poradnik krok po kroku
AOC prezentuje budżetowy monitor gamingowy 240 Hz

Oceń ten post