• Ostatnia modyfikacja artykułu:10 miesięcy temu

Nareszcie mamy nowe konkrety o serii Pixel 8 i 8 Pro. Znamy już pełną specyfikację oraz sugerowane ceny!

Premiera nowych smartfonów od Google, czyli serii Pixel 8 zbliża się już wielkimi krokami. Nic zatem dziwnego, że pojawiają się już coraz dokładniejsze i bardziej szczegółowe przecieki. Przede wszystkim, nareszcie znamy już ceny – za Pixel 8 zapłacimy 699 dolarów, a za model 8 Pro 899 dolarów. Wielkiego zaskoczenia nie ma, ale warto zauważyć, że model podstawowy podrożał w stosunku do Pixela 7.

Wciąż możemy liczyć na tyle samo pamięci RAM (8 GB w zwykłym modelu i 12 GB w wersji Pro), ale do dyspozycji mamy już nowy procesor Tensor G3. Z nowości mamy też VPN w Google One, FaceUnlock i ulepszonego odblokowywania odciskiem palca. Warto zwrócić też uwagę na ekran, nareszcie doczekaliśmy się odświeżania adaptacyjnego. Pixel 8 może mieć od 60 do 120 Hz, a 8 Pro od 1 do 120 Hz.

Sprawdź: Smartfon do 2000 zł – najlepsze modele

Pixel 8 wciąż ma być telefonem do zdjęć. Tensor G3 zapewni nam takie funkcje jak Magic Eraser, Photo Unblur, Face Unblur, Night Light czy Real Tone. W podstawowym modelu znajdziemy podwójny aparat fotograficzny złożony z 50 Mpix głównego obiektywu + 12 Mpix obiektywu ultraszerokokątnego. Wersja 8 Pro może pochwalić się głównym czujnikiem 50 Mpix, 48 Mpix obiektywem ultraszerokokątnym z makrofokusem i 48 Mpix teleobiektywem z 5-krotnym zoomem optycznym. Kiedy premiera? Już zaraz, bo 4 października.

Zobacz też:
Surface Duo, czyli składany smartfon od Microsoftu przechodzi do historii
Samsung tworzy zestaw VR odtwarzający zapachy
Google poinformuje nas o tym, że jesteśmy śledzeni

Oceń ten post