• Ostatnia modyfikacja artykułu:8 miesięcy temu

Pamiętacie Surface Duo, czyli składany smartfon od Microsoftu? Nie? Spokojnie, Microsoft też o nim zapomniał.

Składane smartfony to wciąż delikatna egzotyka, ale coraz mocniej urządzają się na rynku. Nic zatem dziwnego, że coraz to nowe firmy próbują zgarnąć część tego tortu dla siebie. Jednym z przodowników zdecydowanie był Microsoft, który już w 2020 roku zaprezentował Surface Duo. Jak na tamte czasy była to olbrzymia nowość – smartfon złożony z dwóch ekranów o przekątnej 5,” składany jak książka z 360-stopniowym zawiasem? Czysta futurystyka w kwestii designu.

Problem w tym, że Surface Duo nie sprzedał się zbyt dobrze. Jeśli mielibyśmy wskazać co poszło nie tak, to jest to cena – 1399 dolarów to dość sporo, jeśli nie powiedzieć, że absurdalnie dużo. Chętnych nie było wielu, a Microsoft nie był też za bardzo chętny na wydanie kolejnych modeli. O telefonie zrobiło się więc bardzo cicho, aż do dzisiaj.

Sprawdź: Składany smartfon – czy warto go kupić?

Problem w tym, że zamiast zapowiedzi nowego modelu otrzymaliśmy nekrolog. Microsoft zakończył wsparcie dla Surface Duo po 3 latach od premiery. Nie będzie więc już nowych aktualizacji Androida ani łatek bezpieczeństwa. Użytkownicy pozostaną więc na Androidzie 12L, co na szczęście nie jest wcale aż taką złą opcją. Gorszej wygląda jednak brak łatek zabezpieczających – konieczny będzie antywirus.

Czy możemy liczyć na nowy telefon z serii Surface Duo? Wydaje mi się, że Microsoft wypowiedział się dość dobitnie na ten temat.

Zobacz też:
Surface Laptop 5 – Microsoft serwuje odgrzewany kotlet
Microsoft sprzeda część Activision Blizzard Ubisoftowi
Ile złożeń wytrzyma Samsung Galaxy Z Flip 3? 418 500!

1/5 - (1 vote)