• Ostatnia modyfikacja artykułu:10 miesięcy temu

Samsung szykuje dla nas nowe gogle VR. Największa nowość? Podobno mamy móc poczuć w nich również zapachy.

Wygląda na to, że Samsung nie powiedział jeszcze ostatniego słowa w kwestii gogli VR. Wirtualna rzeczywistość, metaverse i podobne tematy miały być najgorętszym trendem technologicznym tej dekady. Rzeczywistość prezentuje się jednak nieco inaczej i zainteresowanie jest raczej mniejsze niż większe. Tak czy inaczej, koreański gigant szykuje coś naprawdę ciekawego. W dodatku, robi to we współpracy z Google i Qualcommem.

Oczywiście, nieoficjalnie mówi się o tym, że ma to być odpowiedź na Apple Vision Pro. Sugeruje to, że Samsung XR (bo tak ma się nazywać nowy zestaw) będzie produktem z raczej wyższej półki. Wiemy już, że będzie charakteryzował się bardzo wysoką gęstością pikseli, nawet na poziomie 3000 ppi. W planach jest też pełne śledzenie dłoni i z pewnością ruchu gałek ocznych.

Sprawdź: Tanie słuchawki nauszne – najlepsze modele

Największą nowością jest jednak to, że Samsung XR będzie odtwarzał również zapach. Tutaj pozostaje jednak sporo pytań – czy mowa o wykrywaniu zapachów z otoczenia czy może o tworzeniu nowych? Wbrew temu co mogłoby się wydawać, synteza aromatów nie jest prostym zadaniem, szczególnie w tak małym urządzeniu jak zestaw VR. Byłby to naprawdę olbrzymi przełom! Miło byłoby poczuć przecież zapach wirtualnej skoszonej trawy czy jodowanego morskiego powietrza na wirtualnej plaży. Z drugiej jednak strony nieco mniej miłe byłyby przeżycia podczas grania w nieco bardziej brutalne gry.

Zobacz też:
Vision Pro, czyli gogle od Apple kupimy tylko z kwitkiem od lekarza?
Galaxy Ring – Samsung wypuści inteligentny pierścionek?
Meta zapowiedziala gogle VR Quest 3

1/5 - (1 vote)