• Ostatnia modyfikacja artykułu:3 tygodnie temu

Google szykuje się na zmiany. Pixel 9 zadebiutuje prawdopodobnie już na start w aż trzech wariantach.

W 2024 roku Google planuje zmienić swoją strategię dotyczącą smartfonów poprzez wydanie trzech różnych modeli nadchodzącego telefonu Pixel 9. Otrzymamy model standardowy, Pro i Pro XL (chociaż ta nazwa może ulegnie jeszcze zmianie. A tak przynajmniej twierdzi strona 91mobiles, która słynie z naprawdę niezłych przecieków. Czemu więc im nie uwierzyć.

Google używało oznaczenia XL dla swoich większych Pixeli do około 2019 roku, ale zrezygnowało z niego przy jednowymiarowym Pixelu 5 i pozostało przy tym, gdy firma przeszła na nazwę “Pro” począwszy od 2021 roku. Teraz wydaje się, że Google będzie bardziej kierować się strategią iPhone’a i podzieli segment Pro na dwie różne wielkości, a przywrócenie oznaczenia XL ma sens w tym przypadku.

Sprawdź: Jaki smartfon do 2000 zł?

Renderowane obrazy sugerują różne rozmiary ekranu dla wszystkich trzech urządzeń: Pro XL otrzyma ekran o przekątnej 6,5 cala,Pro: ekran o przekątnej 6,1 cala a zwykły Pixel 9 ekran o przekątnej 6,03 cala. Co ciekawe to faktycznie oznaczałoby niewielkie zmniejszenie dla modelu XL, ponieważ obecny Pixel 8 Pro ma ekran o przekątnej 6,7 cala.

Ale dla niektórych osób Pixel 8 Pro jest po prostu zbyt dużym telefonem, więc być może Google próbuje osiągnąć lepszą równowagę. Obie “Pro” wersje Pixela 9 będą miały potrójny system aparatów z tyłu i to na razie jedyne informacje, które można uznać za w miarę pewne.

Pamiętajmy też, że Pixel 9 to jak na razie dość odległa premiera. W kolejce jest jeszcze zapewne Pixel 8A i Pixel Fold 2.

Zobacz też:
Pixel Tablet – pierwszy tablet od Google oficjalnie
Google szykuje dla nas niesamowicie przydatną funkcję
Gemini – Google prezentuje nową sztuczną inteligencję

Oceń ten post