• Ostatnia modyfikacja artykułu:2 lata temu

Wiemy już, kiedy zadebiutuje nowa usługa od Sony, czyli PlayStation Plus. W dodatku, gracze z Polski otrzymali jeszcze jedną, bardzo ciekawą, niespodziankę.

Jak zapewne doskonale już wiecie, Sony szykuje nareszcie pełnoprawną konkurencję dla Xbox Game Passa. Nowe PlayStation Plus będzie bardzo rozbudowaną wersją ich dostępnej od dawna usługi. Przede wszystkim, znajdziemy w niej różne dostępne plany abonamentowe – każdy znajdzie coś idealnego dla siebie.

Pakiet Essential za 10 dolarów miesięcznie zawiera dokładnie to samo co obecny PS Plus. Mamy więc możliwość grania przez internet, rabaty na niektóre pozycje i dostęp do zapisywania gier w chmurze. Pakiet PlayStation Plus Extra zawiera dokładnie to samo, ale otrzymamy jeszcze dostęp do ponad 400 gier na PS4 i PS5. Niestety, zapłacimy za niego o 5 dolarów więcej. Najdroższy pakiet, czyli Premium za 18 dolarów miesięcznie umożliwia nam jeszcze streamowanie gier na PS3.

Sprawdź: Słuchawki do PS5 – najlepsze modele

Największa niespodzianka? Polscy gracze również będą mogli cieszyć się strumieniowaniem gier. Dotychczas usługa PS Now była u nas po prostu niedostępna. Już wkrótce stanie się jednak częścią planu Premium, który zgodnie z zapowiedziami, będzie dostępny dla nas w pełnej wersji.

Wiemy też, kiedy PlayStation Plus zadebiutuje na rynku. Niestety, Europa otrzyma go najpóźniej, bo 22 czerwca. W Japonii zadebiutuje on natomiast już 1.06, a w USA 13.06. Jak na razie nie znamy jednak oficjalnych cen usługi w Polsce, możemy tylko i wyłącznie szacować ją na podstawie cen amerykańskich.

Zobacz też:
Disney+ w Polsce – znamy ceny i datę premiery!
PlayStation Plus – Sony prezentuje swojego Game Passa
PS5 Pro – nowa konsola od Sony zadebiutuje już w 2023?

Oceń ten post