Vitalik Buterin, uważany za założyciela Ethereum, zrobił niezłą niespodziankę w social mediach za sprawą popularnego aktora.

Ashton Kutcher, aktor i inwestor venture capital, opublikował na Twitterze wideo, na którym pyta żony, Mili Kunis, o różne rzeczy związane z kryptowalutami. W pewnym momencie pyta Milę, czym jest Ethereum. W tym czasie kieruje kamerę nieco w bok, gdzie – niespodzianka – w jego salonie siedzi sam Vitalik Buterin. I to właśnie on tłumaczy, czym jest Ethereum.

Na początku to Mila Kunis udziela odpowiedzi, tłumacząc czym jest decentralizacja czy blockchain.

Wystąpienie Buterina w takim wideo to świetna sprawa dla świata kryptowalut. Pokazuje, że coraz bardziej przedostają się one do masowego odbiorcy, a działaniami takimi jako to, które zrealizował Kutcher, można poszerzać świadomość.

Ranking: Portfel kryptowalut

Buterin, rzecz jasna, wyjaśnia czym jest Ethereum w dość techniczny sposób, ale stara się, aby wszystko było zrozumiałe dla nowicjuszy. “Ethereum to blockchain ogólnego przeznaczenia… otwarta platforma, która pozwala ludziom budować własne aplikacje na wierzchu, a wszystko, co zbudowane na Ethereum, jest chronione i zabezpieczone przez całą sieć komputerów na całym świecie” – mówi. I dodaje, że platforma obsługuje język programowania, więc programiści mają nieograniczone możliwości w zakresie tego, jakie rzeczy mogą tworzyć. “Możesz używać Ethereum do tworzenia kryptowalut, NFT lub wielu innych rzeczy”. Kutcher podsumował na koniec jednym zdaniem: “Ma to sens”. Zgadzamy się.

Fundusz venture capital A-Grade Investments, który założył Kutcher, wspiera już wiele firm z branży kryptowalut. Kutcher nie jest może wybitnym aktorem, ale zdecydowanie ma głowę do technologii i dostrzegania trendów.

Zobacz też:
Twórca Ethereum zainwestował w Dogecoina. Zarobił miliony dolarów
Krach na giełdzie kryptowalut. Ludzie stracili miliony

Źródło: Cointelegraph.com