ProtonMail nareszcie doczekał się dużej aktualizacji interfejsu użytkownika. Aplikacja nareszcie wygląda nowocześnie i znacznie bardziej przejrzyście.

W dobie powszechnej dominacji Gmaila, mało kto korzysta już z innych skrzynek mailowych. ProtonMail w dalszym ciągu może się jednak pochwalić aż 50 milionami użytkowników na całym świecie. Głównym czynnikiem, który ich przyciąga jest oczywiście rewelacyjne szyfrowanie end-to-end. Jest to bez wątpienia jeden z najbezpieczniejszych dostawców poczty elektronicznej.

Sporym problemem był jednak interfejs użytkownika, tak naprawdę nie doczekał się on dużej aktualizacji od 2014 roku, był więc dość nieintuicyjny i zwyczajnie brzydki. Na szczęście, twórcy w końcu postanowili to zmienić.

Zobacz: Internet Security – najlepsze pakiety

Od teraz, ProtonMail ma już interfejs użytkownika, którego nie powstydziłby się żaden inny serwis. Możemy wybrać również swój ulubiony i najwygodniejszy dla nas layout i oczywiście również motyw kolorystyczny. Umożliwia nam to niemal całkowitą personalizację aplikacji pod nasze wymagania.

Oprócz tego, możemy już sortować nasze wiadomości e-mail po tagach i korzystać z własnych filtrów do ich wyszukiwania. Niektórzy użytkownicy z pewnością docenią również zestaw zupełnie nowych skrótów klawiszowych, które ułatwią nam szybką nawigację po stronie.

Niestety, jak na razie wszystkie te zmiany dotyczą jedynie przeglądarkowej wersji aplikacji. Firma nie zapowiedziała, czy na podobne usprawnienia mogą liczyć również użytkownicy wersji mobilnej. Mimo wszystko, powinniśmy się tego wkrótce spodziewać, jest ona podobnie przestarzała co wersja webowa.

Zobacz też:
ProtonMail, czyli najlepsza alternatywa dla Gmaila
Dark web: konto Gmail ma większą wartość niż konto bankowe
Facebook zhakowany. Sprawdź czy twój e-mail wyciekł do sieci