• Ostatnia modyfikacja artykułu:7 miesięcy temu

Jak podaje portal VideoCardz.com, nadchodząca w 2022 roku generacja SoC (System on Chip) od Qualcomm, będzie miała w swej ofercie model G3x, skierowany do konsol przenośnych. Zestaw deweloperski, służący do sprawdzania kompatybilności z oprogramowaniem, w tym z grami, został przygotowany przez Razer, co sugeruje bliską współpracę przy implementacji. Nic dziwnego, w końcu firmy działały już ze sobą przy Razer Phone, więc handheld był tylko kwestią czasu.

Na pokładzie tej maszyny znajdą się najnowsze standardy komunikacji, takie jak Wi-Fi 6E i Bluetooth 5.2, wysokiej jakości kamerka o rozdzielczości 1080p i ekran OLED o częstotliwości 120 Hz. W HDR nie wierzę, myślę, że będzie maksymalnie 500 nitów ciągłej jasności, podczas gdy efekt HDR w moim przekonaniu zaczyna się nieśmiało od jasności na poziomie 600 nit.

Flagowy Snapdragon 8 Gen1 będzie 20% szybszy i 30% bardziej efektywny prądowo od swojego poprzednika. Ma być wyprodukowany w 4-nanometrowym procesie produkcyjnym, a na jego pokład drogę znajdzie układ graficzny Adreno 4. generacji. W Vulkan ma się zachowywać nawet o 60% lepiej od swojego poprzednika, utrzymując nad nim 30-procentową przewagę w wydajności konwencjonalnej i 25-procentową w sferze efektywności prądowej.

Czy konsola od Razer zagrozi Nintendo Switch w wersji OLED? O tym przekonamy się w nadchodzącym roku, bo wszystko będzie zależało od tego, jak nowy SoC Qualcomma poradzi sobie z emulacją i czy Nintendo zmieni swoje podejście do cen swoich najnowszych usług subskrypcyjnych.

Oceń ten post