• Ostatnia modyfikacja artykułu:1 rok temu

Allegro Smart już wkrótce znacząco podrożeje. Platforma oficjalnie opublikowała nowy cennik usług.

Ciężko nie zauważyć, że polski rynek e-commerce jest praktycznie zmonopolizowany przez Allegro. Swoich sił próbowały w naszym kraju takie platformy jak eBay czy Amazon, ale nie udało im przełamać się dominacji naszego krajowego giganta. Ciężko się zresztą temu dziwić, poza kilkoma mankamentami to niezwykle wygodny i przyjazny dla użytkowników serwis.

Jedną z ulubionych usług od dawna jest oczywiście Allegro Smart. To abonament, umożliwiający nam korzystanie z darmowych wysyłek od pewnego progu cenowego. Za cały rok płaciliśmy jedynie 49 złotych. Ciężko nie zauważyć, że po prostu się to opłacało – wystarczy, że kupimy tak naprawdę pięć rzeczy z wysyłką do paczkomatu. Każde kolejne zakupy są już czystą oszczędnością.

Niestety, Allegro Smart będzie już wkrótce nieco droższe. Od 21 listopada zapłacimy za nie 59,99 złotych za rok. Dotyczy to wszystkich abonentów – zarówno tych przyszłych jak i tych przedłużających aktywną usługę. Jeśli wykupimy jednak pakiet przed 21 listopada to wciąż będziemy mogli cieszyć się całym rokiem po starej cenie.

Równocześnie zmieniają się też zasady darmowej wysyłki. Aby móc z niej skorzystać musimy wydać już nie 40, a 45 złotych w przypadku paczkomatu. Darmowe przesyłki kurierskie podrożeją jeszcze bardziej – opcja ta będzie dostępna w przypadku zakupów droższych niż 65 złotych. Ciężko jednak nie zauważyć, że Allegro Smart wciąż brzmi bardzo opłacalnie, nawet z nowymi cenami.

Zobacz też:
Allegro celowo psuje wyszukiwanie najtańszych produktów?
Allegro blokuje sprzedaż towarów z Rosji i Białorusi
InPost wprowadza Appkomaty – Paczkomaty to przeszłość?

Oceń ten post