• Ostatnia modyfikacja artykułu:3 lata temu

Grupa zadaniowa ds. ransomware składa się z 19 firm, w tym Microsoft i McAfee. Jej głównym zadaniem jest stworzenie ustandaryzowanej struktury do reagowania na ataki typu ransomware w 2021 r. Pełna nazwa to Ransmoware Task Force (RTF).

Przeczytaj: Twitter zatrudnia hakera – będzie dbał o bezpieczeństwo

Ataki typu ransomware zyskują na popularności i mogą spowodować poważne zakłócenia i straty dla firm czy innych instytucji. Ransmoware Task Force (RTF), czyli grupa zadaniowa ds. ransomware, to odpowiednia odpowiedź rynku na dzisiejsze potrzeby.

Ransmoware Task Force ma walczyć tylko z ransomware

Pierwsze efekty działań RTF mają być widoczne już na początku 2021 r. Przedstawiciele grupy mówią jednak wprost, że będą skupiać się wyłącznie na atakach ransomware. Inne zagrożenia i wirusy? Grupa tłumaczy, że nie chce ich brać pod uwagę. Jeśli więc dojdzie do innego ataku, grupa zadaniowa ds. ransomware nie będzie mogła pomóc.

Ransmoware Task Force zajmie się złośliwym oprogramowaniem ransomware na szeroką skalę. Wynika z tego, że chce skupić się na atakach tego typu w różnych branżach, i o różnej skali. Gdy tylko zostanie wykryty nowy atak ransomware, grupa RTF chce o nim wiedzieć i móc udostępnić optymalny sposób radzenia sobie z nim. Dzięki temu firmy i instytucje zyskają wiedzę na to, by dobrze radzić sobie z obroną.

Do tej pory do Ransmoware Task Force zapisały się następujące firmy:

  1. Aspen Digital
  2. Citrix
  3. The Cyber Threat Alliance
  4. Cybereason
  5. CyberPeace Institute
  6. Cybersecurity Coalition
  7. Global Cyber Alliance
  8. Institute for Security and Technology
  9. McAfee
  10. Microsoft
  11. Rapid7
  12. Resilience
  13. SecurityScorecard
  14. Shadowserver Foundation
  15. Stratigos Security
  16. Team Cymru
  17. Third Way
  18. UT Austin Stauss Center
  19. Venable LLP

Według Instytutu Bezpieczeństwa i Technologii “cyberprzestępczość wykracza poza sektory i wymaga tego, aby wszystkie zainteresowane strony zasiadły do jednego stołu”. Należy więc, zdaniem Instytutu, stworzyć jasne ramy i rozwiązania, które będziemy mogli podjąć, gdy padniemy ofiarą cyberprzestępcy. Czy rzeczywiście doczekamy się skutecznych rekomendacji i planów działania? Miejmy nadzieję, że tak będzie.

Sprawdź: Laptop na studia – ranking najlepszych modeli na 2021

Pierwsze ustandaryzowane wskazówki i wytyczne RTF powinny pojawić się mniej więcej w kwietniu. Dzięki temu przyszły rok powinien być bezpieczniejszy.

Źródło: PCMag.com

Oceń ten post