Realme zapowiedziało kolejny model smartfona z nieco niższej półki cenowej. GT Neo 2 zapowiada się naprawdę rewelacyjnie.

Bez wątpienia, Realme udowodniło już wielokrotnie, że doskonale czują się w nieco niższym segmencie cenowym. Nie jest to firma, która słynie z genialnych flagowców pełnych nowoczesnych rozwiązań. Zamiast tego, stawiają na bardzo solidne i dostępne dla każdego urządzenia.

Ich najnowszy model, czyli GT Neo 2 zdecydowanie kontynuuje ten trend. Chociaż uczciwie przyznamy, jego specyfikacja wcale nie sugeruje niskiej półki cenowej! Jego sercem będzie procesor Snapdragon 870, czyli dość spory upgrade w stosunku do używanych w poprzednich modelach MediaTek Dimensity 1200. Warto dodać, że wspomniany układ ma wbudowany modem 5G!

Zobacz: Jak dbać o baterię w telefonie? 7 niezbędnych kroków

Oprócz tego, w środku znajdziemy też 8 GB pamięci RAM i 128 GB pamięci wbudowanej. Najprawdopodobniej mowa tutaj oczywiście o LPDDR5 – Realme reklamuje GT Neo 2 jako telefon gamingowy. Oczywiście, prawdopodobnie na rynku pojawią się też nieco mocniejsze konfiguracje, 128 GB to jednak dość mało.

Świetne wrażenie robi też ekran – to panel AMOLED o przekątnej 6,62 cala i rozdzielczości Full HD+. W dodatku, umożliwia on odświeżanie obrazu z częstotliwością aż 120 Hz. Nieco słabiej wypadają niestety aparaty – otrzymamy tylko trzy obiektywy: główny 64 Mpix, szerokokątny 8Mpix i 2Mpix sensor makro. Ale cóż, nie można mieć wszystkiego.

Realme GT Neo 2 ma akumulator o pojemności 5000 mAh. Możemy ładować go w trybie szybkim mocą aż 65 W. Niestety nie znamy jeszcze najważniejszego parametru – jego ceny.

Zobacz też:
RealMe GT Master Edition – znamy pełną specyfikację
Realme 8 Pro – budżetowy telefon z aparatem 108 Mpix?!
Xiaomi uspokaja – HyperCharge nie zniszczy naszych baterii