• Ostatnia modyfikacja artykułu:3 lata temu

Do sieci trafiły pierwsze testy laptopów z mobilnymi układami graficznymi GeForce RTX 3000. Wrażenia? Jest naprawdę dobrze!

Laptopy z najnowszymi grafikami Nvidii są już dostępne, mimo że oficjalnie debiutowały one parę tygodni temu na targach CES 2021. Wiemy jednak, że odpowiednie specyfikacje i szczegóły wyciekły do sieci wcześniej. Pisaliśmy, że np. przez pomyłkę pokazano laptopy z RTX 3000 już na początku grudnia ub.r.

Tak czy inaczej, pojawienie się mobilnych RTX z rodziny Ampere sprawi, że zakup najnowszej grafiki Nvidii będzie łatwiejszy. Karty graficzne dla komputerów stacjonarnych ciągle trafiają w ręce scalperów. Z laptopami tak raczej nie będzie.

Ranking: Najlepsze laptopy

Co więcej, komputery są sprzedawane z procesorami Intela 11. generacji, albo z układami AMD Ryzen 5000. Podsumowując, są to świetne, wydajne sprzęty dla graczy. Jeśli rozważacie zakup laptopa do gier, zdecydowanie warto wziąć pod uwagę model z najnowszą grafiką GeForce.

RTX 3000 Mobile – pierwsze recenzje za nami

The Verge przetestowało MSI GS66 Stealth, laptopa z układem RTX 3080 Max-Q. Przetestowana konfiguracja zapewniła 60 kl./s w takich grach jak Horizon: Zero Dawn, Death Standing, and Shadow of the Tomb Raider. Mówimy tutaj o rozdzielczości 1440p, a także włączonych efektach ray tracingu i DLSS. W Cyberpunk 2077 laptop zapewnił przy takich ustawieniach 40 kl./s. W trybie 1080p było to jednak niespełna 60 kl./s.

Serwis PCMag przetestował z kolei komputer Alienware m15 R4, wyposażony w układ RTX 3070. Redaktorzy stwierdzili, że taki układ wystarcza, aby w większości gier uzyskać 60 kl./s z włączonym ray tracingiem, ale w niższych rozdzielczościach. Alienware sprzedaje z kolei swojego laptopa z ekranem OLED 4K. Zapewnia świetną jakość obrazu, ale taka rozdzielczość, do pary z odświeżaniem 60 Hz, wydaje się kiepskim pomysłem dla graczy.

Ranking: Laptop na studia

LaptopMag przetestował komputer Gigabyte Aorus 15G, wyposażony także w RTX 3070. Komputer oferuje świetny ekran z odświeżaniem 240 Hz, a także jest bardzo wydajny. Układ graficzny działa tutaj we współpracy z procesorem Intel Core i7-10870H i 32 GB pamięci RAM. Ekran ma 15,6″ i rozdzielczość Full HD. W tej rozdzielczości w większość gier możemy grać na maksymalnych ustawieniach i uzyskamy 60 kl./s.

Laptopy trafiają już do sklepów, natomiast nieco później doczekamy się jeszcze modeli z RTX 3060. Więcej recenzji znajdziecie tutaj.

Zobacz też:
Acer Nitro 5 – laptopy dla graczy z niższą ceną
Mobilne GeForce RTX 3000 w końcu trafią na rynek

Źródło: DigitalTrends.com

Oceń ten post