• Ostatnia modyfikacja artykułu:6 dni temu

Samsung nareszcie ogłosił w pełni oficjalnie lokalizację swojej nowej fabryki. Warty ponad 17 miliardów dolarów kompleks stanie w Teksasie.

Bez najmniejszych wątpliwości, globalny niedobór komponentów daje się już we znaki wszystkim producentom elektroniki. W dodatku, nic nie zapowiada się na to, żeby problemy z zaopatrzeniem miały wkrótce ustąpić. Sposób na pokonanie tego wyzwania jest więc tak naprawdę tylko jeden – konieczne są nowe fabryki. Wygląda na to, że Samsung również doskonale zdaje sobie z tego sprawę.

Południowokoreański gigant oficjalnie ogłosił już, że jego najnowsza fabryka stanie w Teksasie tuż obok istniejącej już fabryki w Austin. Pomimo tego, że rozważano też inne lokalizacje takie jak Nowy Jork czy Florydę, to właśnie Teksas od początku wydawał się najpewniejszą z nich. Bliskość istniejącej już placówki zapewni Samsungowi dobry przepływ wiedzy i wielu doświadczonych pracowników.

Zobacz: Smartfon do 1500 zł – najlepsze modele

Znamy też już oficjalne szczegóły na temat wszystkich terminów. Budowa powinna ruszyć już w pierwszym kwartale 2022 roku. Samsung ruszy natomiast z produkcją chipów w drugiej połowie 2024. Nowa fabryka ma skupić się w szczególności na procesor mobilnych, chipach 5G i układach wspomagających pracę sztucznej inteligencji.

W sumie Samsung wyda na budowę nowego kompleksu aż 17 miliardów dolarów. Co ciekawe, kwota wcale nie jest taka oszałamiająca. Jeszcze kilka miesięcy temu mogliśmy usłyszeć plotki o nawet 30 miliardach. Oczywiście, rząd USA dość znacząco wspomoże finansowo całą inwestycję – był to jeden z warunków wyboru tej lokalizacji.

Zobacz też:
Soundbar Samsung HW-T400/ZG o 300 zł taniej na Black Friday!
Samsung wyszedł obronną ręką z pandemii – rekordowe zyski
Nvidia zleci produkcję układów graficznych Ada Lovelace TSMC?

4/5 - (1 vote)