Samsung oficjalnie potwierdził to, czego mogliśmy spodziewać się już od dawna. Nowy Galaxy Note nie pojawi się jednak w tym roku ani być może już w ogóle.

Ewentualna premiera modelu Galaxy Note 21 od dłuższego czasu stała pod znakiem zapytania. Powód jest bardzo prosty – Samsungowi zaczęło trochę brakować części. Wszystko przez pandemię COVID-19, która spowodowała bardzo duże problemy z dostawami podzespołów.

Wiele firm elektronicznych musiało dość mocno ograniczyć swoją produkcję – zwyczajnie nie było z czego produkować nowych urządzeń. Niestety, Samsung nie jest tutaj żadnym wyjątkiem. Firma została postawiona przed sporym dylematem – stało się jasne, że cały ich plan produkcyjny na 2021 jest niemożliwy do zrealizowania.

Zobacz: Smartfon do 1500 zł – najlepsze modele

Jak się okazuje, ofiarą padła tutaj seria Galaxy Note. Samsung ogłosił, że w tym roku nie ukaże się żaden nowy model. Zamiast tego, stawiają na produkcję składanych modeli – Galaxy Z Flip 3 i Z Fold 3, których premiera jest już pewna i z pewnością nic jej nie zakłóci. Cóż, coś za coś. Pozostaje tylko pytanie, czy jest to dobry ruch i użytkownicy faktycznie pokochają składane telefony. Być może jednak, ryzyko się mocno opłaci.

Co jednak ciekawe, przyszłość całej serii Galaxy Note również nie jest już zbyt pewna. Samsung w żaden sposób nie zadeklarował, że na nowy model możemy liczyć w 2022. Będzie to prawdopodobnie zdeterminowane tym, czy nowe składane serie osiągną duży sukces komercyjny, czy może okażą się jednak niewypałem.

Zobacz też:
Samsung Galaxy S21 FE będzie ładowany mocą 45W
Samsung rozpoczął już produkcję modeli Z Fold 3 i Z Flip 3
Xiaomi zostało drugim największym producentem smartfonów