• Ostatnia modyfikacja artykułu:5 miesięcy temu

Samsung Display to jedna ze spółek Samsunga, która specjalizuje się w wyświetlaczach. Obecnie zaprezentowała kolejną nowość – rozwijany ekran OLED. Konkretnie, chodzi o panele OLED, które się składają, wyginają i zwijają.

Samsung Display chce w ten sposób pokazać, że przyszłość ekranów jest zdecydowanie ciekawa. Doczekamy się wielu interesujących sprzętów, z ekranami składanymi i przesuwanymi.

ekran rozwijany

Najnowsze ekrany były częścią pokazu wirtualnego zorganizowanego przez Samsunga, w ramach wystawy Display Week. Firma pokazała wielofunkcyjny wyświetlacz mobilny oraz duży, 17-calowy składany ekran.

Samsung Display przekonuje, że nowy ekran jest jedyny w swoim rodzaju i jest pierwszą koncepcją składaną w kształcie litery S. Maksymalnie możemy uzyskać ekran o przekątnej 7,2 cala, podobny do tego ze smartfona Galaxy Z Fold 2. Ostatecznie ekran mobilny robi wrażenie, bo zapewnia świetną jakość obrazu, a przy tym jest zdecydowanie nowoczesny. Do tego jest podwójnie składany.

Wygląda na to, że rozwijane wyświetlacze mają przed sobą przyszłość.

Rozwijany ekran OLED również do tabletów

ekran 17 cali

Oprócz tego Samsung Display pokazała rozwijany ekran OLED o większej przekątnej. To 17-calowy składany panel, który po złożeniu ma wymiary tabletu, a po rozłożeniu może pełnić funkcję monitora.

Ranking: Telewizor 65 cali

Samsung Display produkuje wyświetlacze nie tylko dla Samsunga, lecz również dla innych producentów. W przyszłości więc znajdziemy te koncepcje zarówno w elektronice Samsunga, jak również w wielu innych sprzętach.

Bardzo możliwe jest, że w 2022 ekrany rozwijane/składane staną się standardem w smartfonach.

Zobacz też:
LG: zwijany ekran OLED już w sprzedaży
Nowy iPad Pro już kwietniu? Ekran 12,9″ w technologii mini LED

Źródło: The Verge.com

Oceń ten post