Niestety stało się nieuniknione – Samsung ogłosił, że zakończył jakiekolwiek wsparcie techniczne dla modeli Galaxy S8. Niemniej, 4 lata to imponujący wynik.

Samsung od dawna słynie z bardzo długiego wspierania swoich produktów. Użytkownicy nawet względnie starych już modeli smartfonów mogą ciągle liczyć na nowe aktualizacje i wsparcie techniczne.

Niestety, wszystko ma swoje granice. Doskonale wiemy, że smartfony to tak naprawdę produkty na często góra 2-3 lata. Po tym czasie oprogramowanie przestaje być aktualne, a najnowsze aplikacje zwyczajnie nie są w stanie na nich działać.

Zobacz: Gadżety do smartfona – najciekawsze akcesoria które musisz mieć.

Samsung tymczasem utrzymał wsparcie techniczne dla modeli Galaxy S8 i S8+ przez nieco ponad 4 lata. Niewątpliwie, firmie należą się za to spore brawa. Nic w tym jednak dziwnego, to właśnie ta seria była jedną z najpopularniejszych jakie kiedykolwiek udało im się wyprodukować.

Decyzja o zakończeniu wsparcia nie była jednak zbyt dużym zaskoczeniem. Firma ostrzegła o tym użytkowników już w zeszłym roku, kiedy aktualizacje zaczęły być wydawane co kwartał a nie co miesiąc.

Jak na razie, najstarsze telefony Samsunga, które wciąż otrzymują comiesięczne aktualizacje to modele Galaxy S10. S9 i S9+ spadły już niestety do kwartalnego poziomu – dostaną więc jeszcze tylko 4 update’y.

Jeśli dalej korzystacie z Galaxy S8 to nie bójcie się, co prawda wasz telefon nie zostanie już więcej zaktualizowany, ale dalej będzie jeszcze funkcjonalny. No, przynajmniej tak długo aż nie wystąpią jakieś poważne problemy techniczne.

Zobacz też:
Galaxy Upcycling – zamień stary telefon w urządzenie IoT
Samsung oferuje użytkownikom Galaxy Z Fold… darmowy deser
Samsung Galaxy Z Fold 3 – częściowa specyfikacja już znana!