• Ostatnia modyfikacja artykułu:3 lata temu

Sonos, znany producent sprzętu audio podpisał umowę partnerską z Audi. Zajmą się oni dostarczaniem profesjonalnych systemów car audio do ich samochodów.

Jak na razie, umowa dotyczy tylko jednego modelu – Audi Q4 E-Tron. Będzie to pierwszy seryjnie produkowany model tej firmy będący w pełni elektrycznym samochodem. Wygląda na to, że wszystko będzie dopięte w nim na ostatni guzik.

Wczoraj Audi zaprezentowało po raz pierwszy wnętrze swojego nowego modelu. Poza luksusowym wykończeniem, mogliśmy zobaczyć tam logo firmy Sonos. Było to dość dużą niespodzianką – firma nie ogłaszała nigdzie wcześniej tego partnerstwa.

Sprawdź też: najwygodniejsze słuchawki nauszne

Chwilę później otrzymaliśmy już oficjalne stanowiska obu firm potwierdzających współpracę. Biorąc pod uwagę świetną jakość wszystkich dotychczasowych produktów Sonos możemy być pewni, że Audi Q4 E-Tron będzie miało doskonałe nagłośnienie.

Chcemy być obecni w różnych segmentach audio, rynek samochodowy jest właśnie jednym z nich. Współpraca z Audi pozwoli na pełne wykorzystanie na nim naszych możliwości.

Q4 E-Tron trafi oficjalnie do sprzedaży w kwietniu tego roku. Nie znamy jeszcze niestety ceny tego modelu. Pierwsze przecieki donoszą jednak o 45 tys. dolarów za podstawową wersję.

Poza rozwijaniem się w kierunku car audio, Sonos planuje wejść również na rynek słuchawek. Firma zapowiedziała, że ukażą się jeszcze w tym roku. Ich cena i parametry mają odpowiadać wyższym modelom Sony i Bose.

Zobacz też:
Sonos Subs, czyli dokup sobie subwoofer
Mode II – pierwsze bezprzewodowe słuchawki douszne marki Marshall
Nest Audio zapewni dźwięk kinowy na Chromecastach

Źródło: The Verge

Oceń ten post