• Ostatnia modyfikacja artykułu:2 lata temu

Sony i Honda stworzą razem samochód elektryczny. Jak się okazuje, będzie on również wyposażony w PlayStation 5.

Dwa lata temu, Sony zapowiedziało dość sensacyjną wiadomość – stworzyli nowy oddział w firmie zajmujący się produkcją samochodów elektrycznych. Szybko okazało się, że naprawdę planują stworzyć własny model a pomoże im w tym nie kto inny jak Honda. Jak na razie zaprezentowali nam dwa bardzo wczesne prototypy – Vision-S 01 i Vision-S 02.

Oczywiście, o samych samochodach nie wiemy jeszcze zbyt wiele. Pierwszy model to czterodrzwiowy sedan o maksymalnej prędkości 240 km/h i nieznanym jeszcze zasięgu. Vision-S 02 to za to dość klasyczny SUV o całkowicie nieznanych parametrach. Prawdopodobnie, nie znają ich jak na razie zresztą sami producenci.

Sprawdź: Słuchawki do PS5 – najlepsze modele

Jak się okazuje, Sony i Honda mają jednak nieco ambitniejsze plany niż zwykłe „elektryki”. Do 2026 roku chcą wprowadzić na drogi w pełni autonomiczne samochody wyposażone w zaawansowanego autopilota. O samym oprogramowaniu oczywiście jeszcze nic nie wiadomo, ale pojawiła się znacznie ciekawsza informacja.

Nowy autonomiczny samochód od Sony i Hondy będzie wyposażony w konsolę PlayStation 5 (lub nawet jej przyszłego następcę). Ma to sporo sensu, skoro nie musimy już prowadzić to fajnie byłoby się czymś przecież zająć. Bardzo podobny system znajdziemy też w samochodach Tesli i zapewne stanie się to wkrótce standardem takim samym jak system audio. Ciężko nie zauważyć, jednak, że akurat w tej kwestii Sony ma z miejsca mocną przewagę.

Zobacz też:
BMW wyprodukuje samochody ze starych sieci rybackich
Tesla manipulowała wynikami testów zderzeniowych?
Sony stworzy samochody elektryczne we współpracy z Hondą

Oceń ten post