• Ostatnia modyfikacja artykułu:1 tydzień temu

NordPass opublikowało kolejną listę najpopularniejszych haseł. Jeśli widzicie wśród niej swoje to natychmiast je zmieńcie.

Dobre hasło to podstawa naszego bezpieczeństwa w internecie. To właśnie ono chroni przecież nasze media społecznościowe, konta w banku, dostępy do licznych usług czy platformy zakupowe. Nic zatem dziwnego, że każdy rozsądny użytkownik stara wybrać się najmocniejsze możliwe hasło. Czy każdy? No cóż, nie do końca. Niektórzy wciąż decydują się na rozwiązania, które nawet niedoświadczony haker złamie w ułamku sekundy.

Jak podaje NordPass najpopularniejsze hasło wśród internautów to wciąż „password”. Zaraz potem na podium uplasowały się 123456 i 123456789. Kolejne miejsca zajęły guest, qwerty i 111111. Nie trzeba chyba dodawać, że każde z nich jest po prostu fatalnym wyborem, prawda?

Sprawdź: Darmowy program antywirusowy – co warto wybrać?

Niestety, w tym roku NordPass nie opublikował listy najpopularniejszych polskich haseł. Z pewnością wysokie miejsca zajmują tam jednak qwerty i 123456789. Dodatkowo, upodobaliśmy sobie dość mocno zaq12wsx ze względu na to, jak łatwo wprowadzić je na klawiaturze. W poprzednim roku sporą popularnością cieszyły się również imiona takie jak Kasia, Monika, Marcin czy Mateusz. Uważajcie też na dość klasyczne frazy takie jak misiek czy kochanie!

Pamiętajcie też, że dobre hasło musi być skomplikowane dla komputera, ale niekoniecznie dla samego człowieka. Fraza „pędzą konie po betonie” będzie nieco skuteczniejsza niż wh1st$! czy dasd!$@553 ze względu na to, że ma znacznie więcej znaków. W dodatku, łatwiej ją zapamiętać!

Zobacz też:
Ściągnąłeś te aplikacje na Androida? Koniecznie zmień hasło!
Google pozwala już założyć hasło na historię aktywności w sieci
Jak wybrać mocne hasło – zobaczcie kilka dobrych rad

Oceń ten post