• Ostatnia modyfikacja artykułu:2 lata temu

Nad targami CES 2022 wiszą kolejne czarne chmury. Czterech dużych wystawców zdecydowało się, że nie weźmą w nich udziału ze względu na pandemię COVID-19.

Targi elektroniki konsumenckiej, czy CES to największe święto dla miłośników technologii. Wielu producentów wybiera właśnie to wydarzenie na prezentacje swoich najnowszych, często przełomowych, produktów. To właśnie na nich po raz pierwszy zobaczyliśmy Xboxa, płyty DVD czy magnetowidy!

W 2021 z oczywistych powodów CES nie odbył się stacjonarnie. Był to moment szalejącej pandemii, a szczepionki nie były jeszcze dostępne dla każdego. Forma zdalna wyszła całkiem w porządku, ale to jednak nie to samo. Organizatorzy zapowiedzieli więc, że CES 2022 będzie pełnoprawnym, stacjonarnym wydarzeniem.

Sprawdź też: Smartfon do 1500 zł – najlepsze modele

Niestety, pomimo tego, że organizator wymaga pełnego zaszczepienia się wszystkich uczestników, to niektórzy wystawcy dalej twierdzą, że jest to nieodpowiedzialne i ryzykowne zachowanie. CES 2022 stracił więc już kilka dość ważnych firm. Tym razem, do tego grona dołączyła jeszcze czwórka technologicznych gigantów.

W targach CES 2022 nie weźmą udziału Meta, Amazon, T-Mobile i Twitter. Wszystkie te firmy stwierdziły, że sytuacja epidemiologiczna jest jeszcze zbyt niestabilna. To dość spory cios dla całych targów, wszyscy w szczególności liczyli na nowości od Mety w kwestii AR i VR.

Organizatorzy dalej są jednak pewni, że targi odbędą się planowo. Na ten moment nic nie wskazuje na to, żeby ta decyzja miała ulec jakiejkolwiek zmianie. W końcu mają się odbyć już za dwa tygodnie – wszystko jest niemal gotowe.

Zobacz też:
CES 2022 – szczepiłeś się Astrą? Nie możesz wziąć udziału
Meta zdobyła “zaszczytny” tytuł – najgorsza firma 2021
Amazon – pracownicy zginęli przez złą politykę firmy?

Oceń ten post