• Ostatnia modyfikacja artykułu:2 miesiące temu

To prawdopodobnie najbardziej spektakularna porażka na rynku kryptowalut. Terra Luna straciła w ciągu tygodnia 100% swojej wartości.

Wszyscy wiemy już chyba, że kryptowaluty nie są w 100% pewnym sposobem na zarobek. Tak naprawdę, to jeden z najbardziej ryzykownych instrumentów finansowych jakie możemy sobie tylko wyobrazić. Bardzo boleśnie przekonali się o tym inwestorzy, którzy skusili się na kryptowalutę Terra Luna.

Terra Luna to dość nowy projekt, który bardzo szybko przyciągnął uwagę użytkowników. Branżowe serwisy dość zgodnie uznały ją za jeden z najlepszych blockchainów na świecie, co błyskawicznie przyciągnęło inwestorów. W rekordowym momencie Luna znalazła się na liście top 10 najpopularniejszych kryptowalut, a jej kapitalizacja przekroczyła kilkadziesiąt miliardów dolarów.

Sprawdź: Portfel kryptowalut – co warto wybrać i dlaczego?

Jeszcze na początku kwietnia, za Terra Luna musieliśmy zapłacić około 500 zł. Mogło wydawać się, że kurs będzie tylko rósł, ale zaczął on powoli spadać. Nie było jednak powodu do paniki – wszystkie kryptowaluty zachowywały się dokładnie tak samo. Szóstego maja kurs wyniósł już jednak tylko 280 zł, cztery dni później dotarł do 102 zł, tylko po to, aby w ciągu 24 godzin osiągnąć „zawrotne” 3 grosze.

Terra Luna straciła więc po prostu całą swoją wartość a inwestorzy zostali zwyczajnie z niczym. Co jednak najbardziej ciekawe, Terra była teoretycznie stablecoinem, powiązanym ściśle z kursem dolara. Mogła wydawać się więc bardzo bezpieczną inwestycją. Jak jednak widać, rynek potrafi zareagować bardzo błyskawicznie i nieprzewidywalnie.

Zobacz też:
Bitcoin traci na wartości, a karty graficzne tanieją
NFT zaliczyły gigantyczny spadek sprzedaży – 92%
Ethereum opóźnia przejście na proof-of-stake

Oceń ten post