• Ostatnia modyfikacja artykułu:9 miesięcy temu

Telenowela z przejęciem Activision Blizzard przez Microsoft trwa w najlepsze. W dzisiejszym odcinku wystąpi gość specjalny – Ubisoft.

Z pewnością pamiętacie o tym, że Microsoft zdecydował się na przejęcie Activision-Blizzard. Z miejsca stało się to największa na świecie fuzją na rynku gamingowym i przy okazji jedną z większych fuzji na rynku technologicznym – kwota wyniosła przecież 60 miliardów. Problem w tym, że nie tak łatwo kupić taką dużą firmę. W każdym kraju istnieje urząd antymonopolowy. A te nie patrzyły na ta dużą fuzję przychylnym okiem. Szczególnie mowa tutaj o brytyjskim CMA.

Sprawdź: Słuchawki gamingowe – najlepsze modele

Wygląda na to, że w sprawie zapadł definitywny wyrok i CMA stwierdziło, że fuzja w obecnej formie będzie szkodliwa dla rynku i nie ma prawa się odbyć. Microsoft wpadł jednak na ciekawy pomysł na to jak udobruchać urzędników. I właśnie tutaj przechodzimy do crossover episode w naszej gamingowej telenoweli.

Jak się okazuje, Microsoft nie przejmie praw do dystrybucji obecnych i przyszłych tytułów Activision w ramach usług grania w chmurze. Zamiast tego, odsprzeda je Ubisoftowi. Wydaje się to zapewne niezbyt przyjemnym dla Microsoftu, ale wymaganym procesem. Ubisoft umocni w ten sposób swoją pozycję na rynku, a CMA stwierdzi, że monopol nie jest już aż tak olbrzymi i zatwierdzi fuzję. Warto również dodać, że CMA jako koronny argument podawała właśnie monopolizację rynku grania w chmurze – całkowicie stracili właśnie ten argument. Nie istnieje już powód do blokady.

Zobacz też:
Overwatch 2 pobiło rekord. To najgorzej oceniana gra na Steamie!
Activision Blizzard nie zostanie przejęte? Wielka Brytania mówi “Nie”
Microsoft nareszcie zdradza ile Xboxów udało im się sprzedać

Oceń ten post