Instagram wprowadza zupełnie nową i niesamowicie przydatną opcję. Już wkrótce, serwis automatycznie przetłumaczy nam Stories na nasz język.

Bez najmniejszych wątpliwości, Instagram to jeden z najczęściej odwiedzanych portali na świecie. Biorąc pod uwagę, że nie opiera się na sieci znajomych, tak jak Facebook, to bardzo często obserwujemy na nim osoby również z innych krajów.

Dokładnie tutaj pojawia się problem. Twórcy najczęściej publikują stories z napisami w swoim języku ojczystym. Jeśli obserwujących zza granicy nie ma wcale zbyt dużo, to nie ma żadnego sensu pisanie wszystkie po angielsku. Niestety, wpływa to bardzo niekorzystnie na dostępność serwisu – takie treści są dla nas przecież niezrozumiałe.

Zobacz: Drukarka do zdjęć z telefonu – najlepsze modele

Instagram również zauważył ten problem i postanowił go bardzo szybko rozwiązać. Już wkrótce, otrzymamy możliwość automatycznego przetłumaczenia wszystkich napisów w Stories. Jak na razie, platforma obsługuje około 90 różnych języków. Tak, jest tam również polski.

Instagram pracuje również nad tłumaczeniem mowy w Stories

Co ciekawe, teoretycznie pierwsze prace nad tę funkcją miały miejsce już w 2016. Z niewiadomych jednak powodów, firma całkowicie porzuciła ten projekt. Na szczęście postanowili w końcu do niego powrócić.

Mogłoby się wydawać, że kolejnym naturalnym krokiem będzie również dodanie napisów, które przetłumaczą nam również mowę. Niestety, jak na razie Instagram zapowiedział, że nie powinniśmy spodziewać się jej zbyt szybko. To znacznie bardziej skomplikowane zagadnienie niż samo tłumaczenie tekstu. Niemniej, potwierdzili, że pracują nad tym i jest to gdzieś na ich liście priorytetów. Pytanie jak wysoko.

Zobacz też:
Instagram pracuje nad płatnymi stories tylko dla subskrybentów
Signal nie może publikować swoich reklam na Instagramie?
IBM CodeNet umożliwia tłumaczenie… języków programowania!