• Ostatnia modyfikacja artykułu:3 lata temu

OBS Studio wspiera już natywnie technologię redukcji szumów Nvidia. To świetna wiadomość dla wszystkich streamerów.

OBS Studio to jeden z najpopularniejszych programów na świecie używanych przez streamerów. Umożliwia on nagrywanie i miksowanie zarówno audio jak i wideo w czasie rzeczywistym. Zgodnie z danymi dostarczonymi przez serwis Twitch, jest najczęściej używanym tego typu programem.

Oczywiście, na tak duży sukces przekłada się jego jeszcze jedna bardzo ważna cecha – OBS Studio jest oparte na licencji open-source. Czyli krótko mówiąc, jest zupełnie darmowe do pobrania i użytkowania.

Najnowsza aktualizacja oprogramowania, czyli OBS Studio 27 udostępnia użytkownikom bardzo ważną funkcję. Będzie wspierać natywnie technologię redukcji szumów Nvidia. Streamerzy mogli wykorzystywać już ją wcześniej, ale jedynie używając równolegle z OBS aplikacji Nvidia Broadcast.

Sprawdź: Ile można zarobić na Youtubie? Ranking Youtuberów

Redukcja szumów Nvidia to świetne narzędzie dla wszystkich streamerów. Za pomocą algorytmów nauczania maszynowego jest ono w stanie oddzielić niechciane dźwięki otoczenia, od naszego głosu. W dodatku nie powodując przy tym dziwnych artefaktów czy zniekształceń.

Przy streamingu, w szczególności gier, głównym dźwiękiem którego bardzo chcemy się pozbyć jest odgłos uderzania w klawisze klawiatury. Mikrofon bardzo często umieszczony jest blisko niej, a dla widzów jest to niesamowicie drażniące.

Na szczęście, oprogramowanie Nvidia doskonale sobie z tym radzi. Algorytmy są na tyle precyzyjne, że dźwięki są niemal niesłyszalne. Nic dziwnego zatem, że streamerzy bardzo chętnie z niego korzystają.

Aby móc skorzystać z nowej funkcji konieczna będzie oczywiście najnowsza wersja OBS Studio. Dodatkowo, musimy mieć pobrane aktualne sterowniki Nvidia.

Zobacz też:
Sleep streaming, czyli internauci uwielbiają oglądać jak inni zasypiają
Amazon Luna pozwoli na streaming gier w 720p
Steam pozwala już na streaming gier w 8K

Źródło: The Verge

Oceń ten post