• Ostatnia modyfikacja artykułu:1 rok temu

Wykop otrzymał długo wyczekiwaną olbrzymią aktualizację. Użytkownicy są jednak zawiedzeni a cały serwis przepełniony jest błędami.

O portalu Wykop można powiedzieć zdecydowanie bardzo dużo i najczęściej nie będą to zbyt pozytywne opinie. Jednego nie można mu jednak odmówić – to wciąż jeden z najpopularniejszych portali społecznościowych w Polsce i 20 najchętniej odwiedzana strona w naszym internecie. Ciężko jednak było nie zauważyć, że szata graficzna oraz funkcjonalność Wykopu były już mocno przestarzałe. Serwis zapowiedział więc, że wdrożą wkrótce wersję 2.0. Problem w tym, że obietnica padła w 2019 roku.

Tymczasem, 16 stycznia bez żadnego wcześniejszego powiadomienia została wprowadzona całkowicie nowa wersja serwisu. Mogłoby się wydawać, że Wykop zrobił swoim użytkownikom świetną niespodziankę, ale szybko okazało się, że opinie są raczej niezbyt przychylne. W dodatku, bardzo ciężko się temu dziwić.

Na pierwszy rzut oka cały serwis wygląda nieco bardziej nowocześnie, ale znacząco pogorszyła się przy tym czytelność. To jednak nie aż tak olbrzymi problem – do nowego interfejsu zawsze trzeba się chwilę przyzwyczaić. Prawdziwy problem w tym, że mnóstwo funkcji przestało działać. Ankieta wskazuje też, że ponad 90% użytkowników nie jest zadowolonych ze zmian.

Wykop zrobił przy okazji jeszcze jedną niespodziankę, która powinna być doskonałym przykładem tego, jak nie należy wdrażać oprogramowania. Wszystkie aplikacje stworzone przez użytkowników wykorzystujące API Wykopu przestały działać ze względu na zmiany. Problem w tym, że twórców nie poinformowano o planowanym wdrożeniu i nie dano im żadnego czasu na wprowadzenie zmian. Miało być pięknie, ale zdecydowanie nie wyszło.

Zobacz też:
Wykop ma olbrzymi problem – hakerzy przejęli serwis
Reddit jest warty już ponad 10 miliardów dolarów
Facebook szykuje duże zmiany – 5 profili na jednym koncie

Oceń ten post