• Ostatnia modyfikacja artykułu:2 lata temu

Z owocami, cukrem pudrem czy bitą śmietaną? Gofry to przede wszystkim smak, który kojarzy się z pozytywnymi przeżyciami i wspomnieniami wakacji, czy też dzieciństwa. Nie muszą one jednak być tylko i wyłącznie okazjonalnym przysmakiem, jedzonym raz do roku.

Co więcej, gofry z łatwością wykonać można w warunkach domowych. Jest to idealne rozwiązanie, które przerywa monotonię na przykład w wypadku śniadań, podwieczorków czy kolacji. W celu ich stworzenia niezbędnym okazuje się urządzenie, jakim jest dobra gofrownica, spełniająca wszelkie postawione jej oczekiwania.

Gofrownica jest urządzeniem stosunkowo tanim. Porządny sprzęt można dostać już w niewielkich kwotach, co jest dodatkowym plusem.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie gofrownicy?

Istnieje kilka kwestii, które są niezwykle ważne w przypadku rozważania kupna odpowiedniego produktu. Należą do nich:

Płyty grzewcze – dobra gofrownica powinna posiadać płyty pokryte powłoką nieprzywierającą, które sprawią, że ciasto z łatwością można od nich odczepić. Najczęściej stosowanym i najbardziej odpowiednim w tym przypadku materiałem jest teflon. Warto jednak pamiętać, że do wyjmowania gofrów powinno się używać narzędzi plastikowych lub drewnianych, które nie zarysują powłoki. Ważnym aspektem płyt grzewczych jest również to, czy przylegają one do siebie równomiernie.

Moc – to od niej zależy prędkość nagrzewania się gofrownicy oraz samego pieczenia. Warto zainwestować w urządzenie o minimalnej mocy wynoszącej 800 W. Dzięki temu sprzęt będzie pracował sprawnie i szybko, dając przy tym świetne efekty.

Obudowa – zdecydowanie warto postawić na urządzenie wykonane z solidnego oraz trwałego materiału. Zagwarantuje on bowiem dłuższą żywotność oraz sprawniejszą pracę sprzętu. Jest to również zabezpieczenie przed ewentualnymi poparzeniami. Dobrym wyborem w tej kwestii będzie gofrownica wykonana ze stali nierdzewnej, która zapewnia o wiele większą trwałość niż tworzywo sztuczne. Warto również zwrócić uwagę na rodzaj zamykania w postaci na przykład zatrzasku. Zagwarantuje on precyzyjne dociśnięcie płyt grzewczych podczas pieczenia oraz ich ochronę podczas przechowywania.

Regulacja temperatury pieczenia – jest to funkcja, która pozwala na dostosowanie odpowiedniej temperatury do oczekiwań użytkownika w zależności od jego preferencji i upodobań. Nie jest to jednak element niezbędny do zadowalającej pracy gofrownicy.

Po omówieniu najważniejszych kwestii czas przejść do zaprezentowania przykładowych modeli, które doskonale sprawdzą się w codziennym użytku oraz zagwarantują pożądane efekty w postaci pysznych, chrupiących gofrów.

Na zdjęciu znajduje się gofrownica do użytku codziennego ADLER AD 3036.

Dobra gofrownica do użytku codziennego ADLER AD 3036

Jest to produkt o mocy 1500 W, który pozwala  na jednorazowe stworzenie czterech gofrów.

Obudowa wykonana została z połączenia stali nierdzewnej oraz tworzywa sztucznego, dzięki czemu doskonale chroni użytkownika przed wszelkimi oparzeniami i gwarantuje bezpieczeństwo podczas pracy.

Płyty grzewcze pokryte zostały nieprzywierającą powłoką, dlatego też wyciągnięcie przygotowanych już gofrów nie powinno sprawiać problemów.

Urządzenie posiada dwie lampki kontrolne termostatu – pierwsza wskazuje moment, w którym gofrownica odpowiednio się nagrzeje, a druga informuje o tym, że gotowy produkt można wyjąć ze środka.

Sprzęt wyposażono w zacisk, który gwarantuje odpowiednio dopasowane dociśnięcie płyt. Dzięki temu gofry stają się idealnie dopieczone w każdym miejscu.

Obrazek przedstawia produkt MPM MGO-13.

Gofrownica MPM MGO-13

Jest to dobra gofrownica do użytku codziennego, która dzięki mocy wynoszącej 1400 W, w szybki sposób przygotuje doskonale opieczone i chrupiące gofry.

Płyty grzewcze pokryte zostały nieprzywierającą powłoką teflonową. Dodatkowo posiadają one głębokie otwory, które sprawiają, że ciasto staje się delikatne i puszyste.

Sprzęt wyposażono w termostat z regulacją temperatury oraz dwoma lampkami kontrolnymi, służącymi do zdecydowanego ułatwiania pracy.

Obudowę stworzono ze stali nierdzewnej w połączeniu z tworzywem sztucznym, dlatego też jest ona trwała oraz solidna. Ponadto zabezpiecza również przed ewentualnymi oparzeniami.

Górna klapa zapewnia odpowiedni nacisk potrzebny do równomiernego opieczenia gofrów.

Urządzenie dostępne jest również w kolorze czarnym dlatego też możliwy jest wybór kolorystyki pasującej do danej kuchni.

Na obrazku znajduje się Gofrownica CLATRONIC WA 3491.

Gofrownica CLATRONIC WA 3491

Produkt wyposażono w płyty o przekątnej 18 cm. Posiadają wzór składający się z niewielkich serc, będący ciekawą alternatywą do klasycznych prostokątnych kształtów. Co więcej, płyty pokryte zostały nieprzywierającą powłoką, która zapobiega przyklejaniu się ciasta.

Dodatkowym atutem jest termostat z funkcją regulacji temperatury oraz dwie lampki kontrolne, monitorujące proces pieczenia.

Dzięki gumowym nóżkom urządzenie jest niezwykle stabilne.

Ponadto gofrownica posiada funkcję ochrony przed przegrzaniem, która odcina dopływ prądu w przypadku uszkodzenia sprzętu.

Moc 1200 W zapewnia sprawne opiekanie oraz szybką gotowość do pracy, dlatego też pożądane efekty są łatwe do osiągnięcia.

Na zdjęciu znajduje się produkt DEZAL PLUS 301.4 w kolorze pudrowego różu.

DEZAL PLUS 301.4

Jest to urządzenie o mocy 1300 W, które charakteryzuje się dużą różnorodnością w kwestii kolorystyki i wykonania. Doskonale sprawdzi się w kuchni w stylu retro lub jako urozmaicenie nowoczesnego wystroju, zapewniając przy tym dużą satysfakcję z wykonywanych gofrów.

Płyty grzewcze pokryte zostały nieprzywierającą powłoką, która znacznie ułatwia pracę ze sprzętem.

Obudowa wykonana została z połączenia tworzywa sztucznego oraz stali nierdzewnej, dlatego też jest ona trwała i funkcjonalna.

Uchwyt nie nagrzewa się, co jest gwarantem zabezpieczenia przed ewentualnymi oparzeniami.

Jeśli zainteresował Cię oryginalny wygląd urządzenia, sprawdź również artykuły poświęcone najładniejszym czajnikom w stylu retro lub lodówkom vintage.

Na zdjęciu znajduje się Gofrownica Götze&Jensen DW900.

Gofrownica Götze&Jensen DW900

Urządzenie gwarantuje szybkie i równomierne nagrzewanie się, gwarantując tym samym ochronę przed rozlewaniem się ciasta.

Do dyspozycji użytkownika dostępnych jest 5 trybów pieczenia oraz 7 ustawień temperatury, dlatego też dostosowanie odpowiednich parametrów nie powinno sprawiać problemów.

Co więcej, wielofunkcyjny wyświetlacz pozwala na bieżące kontrolowanie procesu pieczenia, co jest dodatkowym udogodnieniem.

Ponadto produkt posiada funkcję automatycznego wyłączania oraz ochrony przed przegrzaniem. Są to zabezpieczenia, które znacznie ułatwiają pracę ze sprzętem, jednocześnie gwarantując duże bezpieczeństwo.

Moc wynosi aż 1600 W, a obudowa wykonana została z tworzywa sztucznego, co czyni urządzenie lekkim.

Jest to jednak urządzenie zdecydowanie droższe. Pomimo tego doskonale sprawdzi się ono u osób, którym zależy na sprawnej pracy oraz dużej wydajności.

 

Warto również wspomnieć, że funkcję gofrownicy pełnią także niektóre opiekacze do pieczywa, posiadające wymienne nasadki do płyt grzewczych. Temat ten znajdziesz w poradniku dotyczącym tych urządzeń oraz rankingu TOP 5 opiekaczy.

Oceń ten post