• Ostatnia modyfikacja artykułu:2 lata temu

Zobaczyliście właśnie ciekawą relację i chcecie ją pokazać znajomym? Podpowiadamy, jak udostępnić czyjąś relację na Instagramie!

Co to są relacje na Instagramie?

Jak udostępnić stories na instagramie?

Bez najmniejszych wątpliwości, Instagram to jeden z najpopularniejszych portali na świecie. Ciężko również nie zauważyć, że to prawdziwy pionier i trendsetter w wielu dziedzinach. Relacje są jednak funkcją zwyczajnie skopiowaną z innej aplikacji! Jako pierwszy wprowadził je Snapchat i to właśnie na nich zbudował swoją popularność.

Relacje, czyli Stories to po prostu pojedyncze zdjęcia albo krótkie filmiki, które możemy udostępnić na naszym profilu. Różnią się jednak od tradycyjnych postów pod jednym ważnym względem – znikają po 24 godzinach. To doskonały sposób, aby pokazać znajomym coś ciekawego, ale nie zaśmiecać przy tym swojego profilu.

Dodatkowo, relacje mają jeszcze jedną bardzo ważną zaletę – możemy wybrać komu je udostępniamy. Konkretniej, mogą zobaczyć je chociażby tylko i wyłącznie osoby z naszej listy bliskich znajomych. To doskonała opcja, jeśli nie chcemy dzielić się naszymi prywatniejszymi momentami ze wszystkimi obserwującymi!

Oprócz tego, relacje możemy udostępniać. To bardzo przydatna rzecz w dwóch sytuacjach. Pierwsza z nich to oczywiście moment, w którym nasz znajomy nagrał relację, na której się znajdujemy. Tez przecież chcemy się nią pochwalić na naszym profilu! Druga możliwość, to udostępnienie jakiejś ważnej rzeczy, aby zwiększyć jej zasięgi. Protest o 18? Zbiórka na schronisko w potrzebie? Jedno kliknięcie i nasi znajomi też się o tym dowiedzą!

Sprawdź: Jak zobaczyć prywatne konto na Instagramie? Czy to możliwe?

Jak udostępnić relację bliskim znajomym?

Udostępnienie relacji tylko i wyłącznie bliskim znajomym to bardzo prosty proces, który nie sprawi wam absolutnie żadnego problemu. Musimy pamiętać tylko o jednej rzeczy – najpierw musimy w ogóle mieć listę bliskich znajomych!

W tym celu, udajcie się do swojego profilu i wybierzcie menu, czyli cztery poziome kreski w prawym górnym rogu ekranu. Znajdziecie tam opcję „Bliscy znajomi” – kliknijcie ją. Następnie wpiszcie w wyszukiwarkę imię lub nazwę użytkownika waszego znajomego i dodajcie go na listę. Powtórzcie tą czynność dla każdej osoby, z którą chcecie się dzielić prywatniejszymi relacjami.

Dalej wszystko idzie już z górki! Przy każdym udostępnieniu nowej relacji zobaczycie dwa przyciski – „Twoja relacja” albo „Bliscy znajomi”. Ten pierwszy oznacza, że udostępniony film będzie w 100% publiczny, ten drugi ograniczy relację tylko do stworzonej wcześniej listy.

Zobacz: Jak usunąć konto na FB?

Jak udostępnić czyjąś relację na Instagramie?

Jak udostępnić relację na Instagramie

No dobrze, przejdźmy zatem do najważniejszego, czyli do tego jak udostępnić czyjąś relację na Instagramie? Wbrew pozorom nie jest to wcale tak proste jak mogłoby nam się wydawać. Wszystko zależy od pewnego ważnego czynnika – od tego, czy jesteśmy w niej oznaczeni.

Jak udostępnić czyjąś relację na Instagramie na której jesteśmy oznaczeni? Na szczęście bardzo prosto! Kiedy autor oznacza nas w swoich stories, to natychmiast otrzymujemy o tym powiadomienie w postaci wiadomości prywatnej (DM). Możemy więc zobaczyć kto i gdzie oznaczył nasz profil.

To co nas jednak interesuje, to możliwość natychmiastowego udostępnienia relacji – na samym dole wiadomości znajdziemy przycisk „Dodaj do relacji”. Jeśli w niego klikniemy, to przejdziemy do trybu tworzenia, z którego bardzo łatwo możemy już udostępnić dany film na własnym profilu. Przy okazji możemy oczywiście dodać jakiś filtr, emotkę, napis czy efekt.

Jak udostępnić relację, na której nie jesteśmy oznaczeni?

Znacznie bardziej skomplikowanie wygląda jednak udostępnianie Stories na których nie zostaliśmy oznaczeni. Tutaj nie uda nam już załatwić się tego za pomocą jednego szybkiego kliknięcia. Tak naprawdę istnieje na to tylko i wyłącznie jeden oficjalny sposób.

W prawym górnym rogu każdej reakcji, znajdziemy przycisk z trzema kropkami. Po jego kliknięciu zobaczymy bardzo krótkie menu. Opcja, która nas interesuje to „Udostępnij w…” – po jej wybraniu, będziemy mogli wysłać znajomemu linka do tej konkretnie relacji. Niestety, nie ma możliwości udostępnienia jej na naszych własnych Stories.

Zostaje nam więc tylko sposób nieoficjalny, ale bardzo często używany. Jest nim po prostu stary dobry zrzut ekranu! Jakby nie patrzeć, stories to tylko i wyłącznie obrazek. Możemy po prostu go zapisać, odpowiednio przyciąć i udostępnić samodzielnie jako naszą własną relację. Pamiętajcie jednak, aby koniecznie oznaczyć twórcę oryginalnego posta!

Oczywiście, jak zapewne już doskonale zauważyliście, sposób ten nie jest do końca idealny. Nie udostępnimy w ten sposób filmu. Jak udostępnić więc relację wideo na której nie jesteśmy oznaczeni? Cóż, niestety nie jest to po prostu możliwe. Zawsze możecie jednak poprosić twórcę, aby edytował post i was w nim oznaczył. Innej opcji po prostu nie ma.

Sprawdź: Jak usunąć konto na Instagramie?

Jak udostępnić post w naszej relacji na Instagramie?

Udostępnij post Instagram

Czasami chcielibyśmy jednak udostępnić na naszej relacji nie cudze Stories, a czyiś post. Być może zobaczyliście tam jakąś ciekawą informację, ładnego pieska albo jakaś firma organizuje konkurs, który wymaga udostępnienia zdjęcia. Jak jednak to zrobić?

Przede wszystkim, musicie obserwować dany profil. Nie możemy udostępnić zdjęcia od kogoś, kto nie jest na naszej liście obserwowanych kont. To akurat całkiem logiczne – mogłoby prowadzić to do sporych nadużyć.

Jeśli widzicie więc na swojej tablicy post, który chcielibyście udostępnić, to kliknijcie po prostu na strzałkę obok ikonki polubień. Otworzy mam się menu za pomocą którego, będziecie mogli wysłać go do wybranych znajomych albo udostępnić go na swojej własnej relacji. To bardzo proste i wygodne!

Dlaczego nie mogę udostępnić relacji na Instagramie?

Czasami, żaden z powyższych sposób (poza zrzutem ekranu oczywiście) zwyczajnie jednak nie zadziała! Jakie mogą być tego powody? Najczęściej jest to bardzo proste – właściciel konta zablokował opcję udostępniania postów w relacjach. Absolutnie nic nie możemy z tym wtedy zrobić.

Istnieje też możliwość, że zostaliście przez daną osobę zablokowani na Instagramie. Ale to bardzo wątpliwe – nie widzielibyście wtedy jej postów. Blokada musiałaby zostać nałożona dokładnie w momencie próby udostępnienia posta. Sami przyznacie, że szansa na to, jest bardzo niewielka?

Zobacz też:
Ta osoba jest niedostępna w Messengerze – co to znaczy?
Messenger bez Facebooka – czy można z niego korzystać i jak go zainstalować?

Oceń ten post