• Ostatnia modyfikacja artykułu:1 rok temu

Każdy użytkownik Facebooka zobaczył pewnie kiedyś komunikat „Ta osoba jest niedostępna w Messengerze”. Co tak naprawdę się jednak za nim kryje?

Komunikat “Ta osoba jest niedostępna w Messengerze” – co to znaczy?

ta osoba jest niedostępna w messengerze

Messenger w dalszym ciągu pozostaje jednym z najpopularniejszych komunikatorów internetowych. Nic zresztą dziwnego, użytkownicy doceniają jego prostotę, oraz to, że jest niejako wbudowany w samego Facebooka. Dzięki temu od razu mamy w kontaktach wszystkich naszych znajomych – nie musimy znać ich maila ani numeru telefonu. Co ciekawe, nie wszyscy znają jednak w pełni jego funkcjonalności i niektóre komunikaty wciąż pozostają dość enigmatyczne.

„Ta osoba jest niedostępna w Messengerze” jest jednym z najpopularniejszych z nich. W dużym skrócie, oznacza to, że nie możemy w żaden sposób skontaktować się z tym użytkownikiem korzystając z Messengera. Jakie mogą być jednak tego powody? Cóż, już tłumaczymy.

Najpopularniejszym z nich jest po prostu blokada użytkownika. Komunikat „Ta osoba jest niedostępna w Messengerze” wyświetli nam się, jeśli odbiorca, do którego chcieliśmy napisać po prostu zablokował nas na Facebooku. Niestety, w tym wypadku absolutnie nic nie możemy zrobić. Jeśli podejrzewacie jednak, że był to przypadek albo błąd techniczny, to warto spróbować skontaktować się z tą osobą w inny sposób. Może wcale nie chciała ograniczać kontaktu!

Kolejny powód jest nieco prostszy – jest nim po prostu dezaktywacja konta. Nie możemy napisać wiadomości do kogoś, kto zawiesił swoje konto w serwisie. Warto jednak dodać, że to bardzo rzadki przypadek! Znacznie częściej zamiast komunikatu „Ta osoba jest niedostępna w Messengerze” zobaczymy po prostu, że nasz kontakt zamienił się z imienia i nazwiska na „Użytkownik Facebooka”.

Ostatni powód jest niemal identyczny co poprzedni. Komunikat „Ta osoba jest niedostępna w Messengerze” zobaczymy również wtedy, kiedy to Facebook zablokował konto naszego odbiorcy. Powodów takiej blokady może być naprawdę sporo! Nie zawsze oznacza ona, że ktoś faktycznie złamał regulamin.

Zobacz: Czytnik e-booków do 500 zł – najlepsze modele

Jak sprawdzić, czy zostałeś zablokowany w Messengerze?

Czy Messenger bez Facebooka jest jeszcze możliwy?

Jak już wspominaliśmy, zablokowanie i usunięcie konta to bardzo rzadkie przypadki. W zdecydowanej większości komunikat „Ta osoba jest niedostępna w Messengerze” zobaczymy tylko wtedy, kiedy ktoś po prostu nas zablokował. Jak jednak sprawdzić czy naprawdę tak się stało?

Na szczęście to dość proste. Na samym początku powinniśmy spróbować wyszukać profil danego użytkownika. Jeśli nie uda nam się go znaleźć, to istnieje bardzo duża szansa, że tak się stało. Miejmy jednak na uwadze, że być może usunął też po prostu swoje konto.

Aby być w 100% pewnym, musimy zwyczajnie poprosić o pomoc dobrego znajomego albo skorzystać z drugiego konta, jeśli takowe posiadamy. Jeśli inne konto również nie będzie w stanie go wyszukać to mamy pewność, że usunął on Facebooka. W innym wypadku mamy złą wiadomość – zostaliście zablokowani!

Czasami wyszukiwarka profilu może jednak nie wystarczyć. Istnieje również szansa na to, że ktoś zmienił swoje imię i nazwisko w serwisie. W tym przypadku cały proces będzie już dość mocno utrudniony. Najłatwiej poszukać we wspólnych grupach, albo sprawdzić reakcje pod postem, pod którym dobrze pamiętacie, że ktoś zostawił reakcję. Wszystko to wymaga oczywiście trochę czasu.

Jakie ograniczenie wprowadza blokada w Messengerze?

Na Facebooku użytkownika możemy zablokować na dwa sposoby – w całym serwisie jak również na samym Messengerze. W tym pierwszym przypadku nie możemy w żaden sposób wyświetlić czyjegoś profilu, reagować na posty we wspólnych grupach ani w jakikolwiek sposób się z nim komunikować. To po prostu całkowite odcięcie od jakichkolwiek możliwych interakcji.

Drugi rodzaj blokady, czyli ta na Messengerze jest jednak znacznie bardziej łagodniejsza. Dalej możemy wyświetlać profil drugiej osoby, ale nie będziemy w stanie wysyłać jej żadnych wiadomości ani nie możemy do niej zadzwonić. Oczywiście działa to w dwie strony – ona również nie może się z nami komunikować.

Sprawdź: Smartfon do 1500 zł – najlepsze modele

Najczęstsze powody blokowania w Messengerze

Blokada na Messengerze może być wynikiem bardzo wielu czynników i zależy tak naprawdę tylko i wyłącznie od waszych relacji z daną osobą. Być może pokłóciliście się jakiś czas temu i było to spowodowane nagłymi emocjami? Równie możliwe, że postanowiła ona po prostu ograniczyć kontakt z powodów osobistych.

W przypadku zablokowania przez osobę, którą znacie najlepszą możliwością będzie po prostu porozmawianie z nią o tym. Oczywiście nie przez Facebooka! Jeśli nie dostaniecie jednak odpowiedzi za pośrednictwem innych komunikatorów to najprawdopodobniej musicie po prostu uszanować jej decyzję.

Jeśli problem dotyczy osoby, której nawet nie znacie, to sprawa wygląda dużo ciekawiej. Być może udzielacie się na wspólnych grupach i bardzo nie spodobało jej się coś co napisaliście? Być może chodzi o jakiś komentarz? Możliwości jest mnóstwo i bardzo ciężko będzie stwierdzić, która z nich jest poprawna!

Jak zablokować kogoś na Messengerze?

blokada na messengerze

Skoro wiecie już dokładnie co znaczy komunikat „Ta osoba jest niedostępna w Messengerze” i jak działają blokady, to warto również wspomnieć jak kogoś zablokować, jeśli mamy taką potrzebę. Na szczęście, to bardzo prosty proces! Jeśli ktoś się wam zbytnio naprzykrza, to zablokujecie go w kilka sekund.

Na samym początku musicie wejść w waszą konwersację na Messengerze, następnie kliknijcie na opcję, czyli okrągłą ikonkę z literą „I”. Znajdziecie tam dość sporo różnych rzeczy, to co nas interesuje, czyli blokada jest na samym końcu tej listy. Jeśli klikniecie na czerwony przycisk, dana osoba nie będzie już w stanie się z wami komunikować.

Zobacz też:
Tajemnice Messengera – poznaj 10 ciekawych funkcji i trików
Messenger bez Facebooka – czy można z niego korzystać i jak go zainstalować?

3.7/5 - (6 votes)