• Ostatnia modyfikacja artykułu:2 tygodnie temu

Choć maszynki do mielenia mięsa nie są najpopularniejszym urządzeniem w mieszkaniach młodych ludzi, w swoich domach rodzinnych znajdziemy je bez problemu. Wiekowe modele nie psują się i przydają się do wielu nietypowych zadań.

Jak wybrać dobrą maszynkę do mielenia mięsa, która posłuży nam przez dziesiątki lat? Podpowiadamy czego szukać i zestawiamy najlepsze modele w rankingu maszynek do mielenia mięsa.

Jak wybrać dobrą maszynkę do mielenia mięsa?

Najlepsza maszynka do mielenia mięsa jest przede wszystkim wykonana w solidnej jakości. Tylko wysoki standard wykonania i jakość użytych materiałów zapewni jej długowieczność. W przypadku starszych maszynek często spotkamy się z plastikowymi korpusami, do których wkłada się surowiec.

Choć metal lub aluminium będą zdecydowanie bardziej godne zaufania (i nie połamią się, jeśli kiedyś upadną), dobrej jakości tworzywo sztuczne też jest w stanie przetrwać wiele. Świadczą o tym zresztą między innymi te modele maszynek, które niektórzy z nas dalej mają w domach od ponad dwóch dekad.

Zupełnie inaczej jest w przypadku ostrzy tnących – te zawsze powinny być wykonane ze stali nierdzewnej. Dzięki temu będą niezawodne i mocne, a także nie będą tępić się z upływem lat.

Osobną kwestią, można powiedzieć opcjonalną, jest dobór nasadek. Nowoczesne maszynki do mielenia mięsa często przychodzą w zestawie z różnorodnymi przystawkami, które umożliwiają na przykład robienie kiełbas, ciastek czy soków.

jaką moc powinna mieć maszynka do mielenia mięsa

Jaką moc powinna mieć maszynka do mielenia mięsa?

Dobra maszynka do mielenia mięsa powinna mieć moc co najmniej 1300 W, a najlepiej 2000 W. Dzięki temu będzie sprawnie mieliła składniki, nawet te trudniejsze – najtwardsze. Mocna maszynka do mielenia mięsa będzie też oferowała wysoką wydajność pracy.

Efektywność pracy urządzenia mierzymy w kilogramach na minutę. Za dobry wynik uznajemy wartości powyżej 2 kg/min, aczkolwiek są i modele sięgające 4 kg/min.

Ranking maszynek do mielenia mięsa [TOP 15]

Model Moc Wydajność Cena Gdzie kupić?
Zelmer ZMM9801B 2200 W 3 kg/min 435 zł
Bosch MFW3X14W 2000 W 2,5 kg/min 499 zł
Bosch MFW 67440 2000 W 3,5 kg/min 649 zł
Tefal NE108831 HV 7IN1 1400 W 1,7 kg/min 329 zł
Tefal NE105838 1400 W 1,7 kg/min 259 zł
Yoer Grindo MG01S 1900 W 3,5 kg/min 758 zł
Kenwood MG 700 2000 W 3 kg/min 888 zł
Bosch CompactPower MFW3X18B 2000 W 2,5 kg/min 649 zł
Gorenje MG2502SJX 2500 W 2,4 kg/min 999 zł
GEFU G-19090 b.d. b.d. 639 zł
Blaupunkt FMM501 2000 W 2,2 kg/min 349 zł
Black+Decker BXMMA2200E 2200 W b.d. 545 zł
MPM MMM-07M 1800 W 1,12 kg/min 269 zł
Esperanza Meatball 600 W b.d. 137 zł
Taurus Savoy 450 W b.d. 355 zł

dobra i tania maszynka do mielenia mięsa jak wybrać

Zelmer ZMM9801B

Model Zelmer ZMM9801B zajął tak wysokie miejsce w naszym rankingu maszynek do mielenia mięsa przede wszystkim ze względu na świetny stosunek ceny do oferowanych parametrów pracy.

Jest to bowiem mocna maszynka do mielenia mięsa (2200 W), oferująca wysoką wydajność pracy (3 kg/min), która jednocześnie nie kosztuje wiele w porównaniu do konkurencji.

W konstrukcji uwzględniono uchwyt ułatwiający przenoszenie. Ponadto maszynka dysponuje istotną funkcją revers, a w dodatkowych akcesoriach znajdziemy dwustronny nóż, nasadkę masarską i 3 sitka ze stali nierdzewnej o dużych, średnich i małych oczkach.

Fanów kiełbas ucieszy adapter umożliwiający samodzielne przygotowanie domowych wyrobów tego typu.

dobra i tania maszynka do mielenia mięsa

Bosch MFW3X14W

Bosch MFW3X14W to kolejna dobra maszynka do mielenia mięsa, której nie kupimy za majątek, a jednocześnie możemy liczyć na nienaganne parametry pracy. Model dysponuje optymalną mocą 2000 W i jest w stanie przemielić 2,5 kg mięsa w minutę.

Duża komora mielenia o szerokości 8 cm zapewnia wygodną pracę, z kolei sita o różnej grubości (2,7 oraz 4 i 8 mm) wraz z nożykiem ze stali szlachetnej zapewniają wieloletnią trwałość.

Dzięki szatkownicy z 4 bębnami ze stali nierdzewnej Bosch MFW3X14W to nie tylko dobra i tania maszynka do mielenia mięsa, ale porządne urządzenie wielofunkcyjne. Pozwala pokroić warzywa w drobne lub grube wiórki albo plastry czy utrzeć ziemniaki na placki.

W zestawie nie brakuje także nasadki masarskiej, która pozwala na eksperymenty z domowymi kiełbasami albo wypełnianie potraw farszem. Ponadto użytkownik ma do dyspozycji funkcję revers, ratującą w sytuacji, gdy urządzenie się zatnie, a także praktyczny schowek na sitka zintegrowany w obudowie.

dobra maszynka do mielenia mięsa jak wybrać

Bosch MFW 67440

Bosch MFW 67440 to już model droższy, ale wykonany w odpowiednio wyższej jakości. To mocna maszynka do mielenia mięsa, o dużej wydajności pracy – jest w stanie zmielić w minutę nawet 3,5 kg mięsa.

Średnica komory mielenia wynosi 8 cm, co – podobnie jak w przypadku modelu Bosch MFW3X14W – ma przełożenie na komfort pracy z urządzeniem. Zarówno wielkość otworu, jak i zestaw akcesoriów zachęcają do różnorodnych zastosowań – przygotowywania farszów, kotletów warzywnych, mielenia maku czy twarogu, a także wykonywania deserów oraz domowych kiełbas.

W zestawie znajdziemy: sita o zróżnicowanej średnicy oczek (3 mm, 4,8 mm oraz 8 mm), nakładkę masarską i nasadkę do kebbe (do potraw kuchni arabskiej i nadziewanych kiełbas). Sumarycznie model oferuje 10 różnych funkcji.

Całości dopełnia widoczna dbałość o funkcjonalne szczegóły – konstrukcja ma uchwyt ułatwiający przenoszenie, a także zintegrowany schowek na dołączone akcesoria.

Tefal NE108831 HV 7IN1

Wiele osób decyduje się także na model Tefal NE108831 HV 7IN1 i bardzo go sobie chwali. Ta kompaktowa i wydajna maszynka pozwala na przygotowanie wielu różnorodnych dań mięsnych, przystawek i sałatek.

Prócz tego, że przygotujesz z nią domową kiełbasę, posiekasz i pokroisz na plasterki także warzywa. Bieg wsteczny sprawia, że poradzisz sobie nawet z najtrudniejszymi surowcami, a w razie czego łatwo unikniesz zapchania urządzenia.

W zestawie są trzy różne sitka ze stali nierdzewnej z otworami o różnej wielkości. 3 dodatkowe nasadki umożliwiają z kolei ścieranie składników na drobno, grubo oraz w plastry.

Tefal NE105838

Alternatywnie można zdecydować się na model Tefal NE105838, który jest znacznie tańszy, a równie dobry jakościowo. Ma po prostu tylko dwa stalowe sitka w zestawie i nie posiada w bazowym wyposażeniu dodatkowych nasadek, prócz akcesoriów do kiełbasy.

Tefal NE105838 oferuje w dalszym ciągu bardzo przyzwoitą wydajność, przetwarzając do 1,7 kg mięsa na minutę dzięki silnikowi o mocy 1400 W. Maszynka została także wyposażona w bieg wsteczny, który jest nieocenioną pomocą przy rozdrabnianiu najtwardszego mięsa.

Zaletą tego modelu jest także bez wątpienia samoostrzący się nóż, dzięki któremu urządzenie będzie zapewniało najwyższą jakość mielenia mięsa przez długi czas.

Wiele pozytywnych opinii użytkowników potwierdza, że jest to maszynka warta zakupu i przekraczająca swoimi możliwościami swoją cenę. Jest niewielka, skuteczna, dobrze wykonana i łatwa w czyszczeniu.

bardzo dobra maszynka do mielenia mięsa

Yoer Grindo MG01S

Najlepszą maszynką do mielenia mięsa może dla wielu okazać się Yoer Grindo MG01S. Prezentuje wysoką jakość wykonania, ponadprzeciętną wydajność (3,5 kg/min) i optymalną moc (1900 W).

To maszynka do mielenia mięsa z funkcją tarcia ziemniaków, szatkowania warzyw, krojenia w plastry i przygotowywania kiełbas. Ma metalowy, odlewany korpus, zębatki ze stali nierdzewnej, 3 sita ze stali nierdzewnej, 3 tarki bębnowe i 4 stopniowe pokrętło.

W skład zestawu dodatkowych nakładek wchodzą: przystawka do mielenia mięsa i robienia makaronu, do szatkowania, do nadziewania kiełbas, do wyciskania soku, do formowania kebbe i do formowania ciasteczek.

Dodatkowo w modelu zastosowano sporą komorę mielenia, bieg wsteczny i dwie pozycje prędkości pracy.

dobra maszynka do mielenia mięsa

Kenwood MG 700

Kenwood MG 700 to także dobra maszynka do mielenia mięsa, która dzięki swojej sporej mocy (2000 W) jest w stanie zmielić 3 kilogramy mięsa na minutę. Solidne tarcze ze stali nierdzewnej o różnej grubości oczek pozwalają użytkownikowi wyjść poza przyrządzenie tradycyjnych potraw, na rzecz przepisów ze wszystkich zakątków świata.

Model zmieli nie tylko mięsa i ryby, ale i sery, owoce oraz warzywa. Dodatkowo oferuje solidną konstrukcję  ze szczotkowanej stali nierdzewnej, wielofunkcyjne akcesoria, łatwą obsługę i cichą pracę. Takie połączenie kosztuje jednak swoje.

W zestawie znajdziemy: mielące na drobno sitko 3 mm, sitko 4,5 mm (np. do mięsa na burgery, farszu do pierogów), sitko 8 mm (np. do wyrobu kiełbas czy mielenia cebuli na pasztet). Dodatkowo użytkownik otrzymuje dwie nakładki do wyrobu kiełbas, nasadkę do kebbe i dwufunkcyjną tackę.

Bosch CompactPower MFW3X18B

Ciekawostką pośród najlepszych maszynek do mielenia mięsa jest też Bosch CompactPower MFW3X18B. Nie jest to model najtańszy na rynku, ale oferuje sporo.

Wysokiej jakości obudowa skrywa w sobie silnik o mocy 2000 W, który oferuje wydajność mielenia na poziomie do 2,5 kg na minutę. Konstrukcja jest przemyślana i obejmuje schowek na sitka, schowek na przewód oraz duży otwór wsypowy, dzięki któremu proces mielenia odbywa się łatwo i szybko.

To, co jednak najbardziej zwraca uwagę, to bogaty zestaw akcesoriów, które przekładają się na wszechstronność tego urządzenia. W gamie dodatków jest bowiem:

  • sitko o grubości 2,7 mm,
  • sitko o grubości 4 mm,
  • sitko o grubości 8 mm,
  • szatkownica z 4 bębnami – do krojenia warzyw w drobne i grubsze wiórki albo plastry,
  • nasadka masarska – do przygotowywania domowych kiełbas i faszerowania potraw.

Dodatkowo w zestawie z urządzeniem znajdziesz także młynek żarnowy do mielenia ziaren, nasion oraz przypraw, a także wyciskarkę do cytrusów oraz wyciskarkę do owoców jagodowych.

Dwustronny nożyk ze stali szlachetnej oferuje dwukrotnie zwiększoną żywotność, a praktyczna funkcja rewers zwiększa bezpieczeństwo użytkownia umożliwiając usunięcie twardego elementu, który utknął we wnętrzu.

Gorenje MG2502SJX

Gorenje MG2502SJX

Maszynka do mielenia Gorenje MG2502SJX oferuje silnik o wysokiej wydajności (jego moc maksymalna wynosi 2500 W) wyposażony w funkcję natychmiastowego zatrzymania dla najlepszego bezpieczeństwa. Wydajność mielenia w tym modelu także jest sensowna, ponieważ wynosi 2,5 kg/min.

Trzy opcje mielenia (drobne, średnie lub grube zmielenie) są dostępne poprzez wybór  3, 6 i 8-milimetrowych talerzy mielących. Dzięki temu można łatwo przygotować mięso na klopsiki, burgery, kiełbaski, kubbe, lasagne czy też makarony mięsne.

To, co wyróżnia Gorenje MG2502SJX to jednak przede wszystkim dodatkowa opcja ekstrakcji owoców i miękkich warzyw. Dzięki funkcji podwójnego wyciskania soku, maszynka oddziela miąższ od soku, dostarczając jedwabisty napój pełen enzymów i innych cennych składników odżywczych.

Całości przemyślanego designu dopełnia łatwe użytkowanie i łatwe utrzymanie w czystości. Poszczególne elementy można bardzo łatwo rozmontować, wyczyścić i osuszyć.

GEFU G-19090

GEFU G-19090 pośród najlepszych maszynek do mielenia mięsa wyróżnia się przede wszystkim unikalną konstrukcją. Prosty design, niezawodna technologia i wysoka jakość to zalety modelu, które rzucają się w oczy w pierwszym odruchu.

Ten model ma jednak do zaoferowania znacznie więcej. Cechuje go przede wszystkim wszechstronność zastosowań. Dwa rodzaje płytek o różnych rozmiarach otworów sprawdzają się nie tylko do mielenia mięsa, ale także do obróbki warzyw i ryb. W zestawie znajduje się także specjalna końcówka do wypełniania kiełbasek.

Wyjątkowym dodatkiem do urządzenia jest specjalna końcówka do robienia ciastek w pięciu różnych wzorach. Dzięki zastosowaniu wysokiej podstawy, można także komfortowo używać większych, pojemnych misek.

Stabilne utrzymanie urządzenia na każdej płaskiej powierzchni umożliwia przyssawka z szerokim zaciskiem stołowym do blatów o maksymalnej grubości 8 cm. Wysokiej jakości stal nierdzewna zapewnia z kolei wysoką żywotność konstrukcji.

Warto też wiedzieć, że producent oferuje 5-letnią gwarancję oraz, że wszystkie części, z wyjątkiem korby oraz podstawy, nadają się do mycia w zmywarce.

Blaupunkt FMM501

Blaupunkt FMM501 to z kolei jeden z ciekawszych modeli z niższej kategorii cenowej. Umożliwia zmielenie do 2,2 kg mięsa – albo owoców, warzyw czy orzechów –  w ciągu minuty. Szybka i wydajna praca idzie w parze z najwyższą precyzją mielenia i dość cichą pracą, co jest rzadkim połączeniem.

Niezależnie od tego, czy planujesz lasagne, spaghetti bolognese, klasyczne kotlety mielone czy pulpety w sosie, elektryczna maszynka do mielenia FMM501 marki Blaupunkt będzie niezawodna w każdym zadaniu.

Moc, która może sięgać maksymalnie 2000 W, dwa rodzaje prędkości pracy do wyboru (wraz z funkcją rewers), a także trzy sita ze stali nierdzewnej o średnicach otworów 3, 5 i 7 mm, praktyczny nożyk, popychacz i nasadka masarska pozwolą dopasować tryb pracy urządzenia idealnie do bieżących potrzeb.

Black+Decker BXMMA2200E

Chcąc kupić najlepszą maszynkę do mięsa pod swoje potrzeby, warto rozważyć również model Black+Decker BXMMA2200E. Ten model doskonale sprawdzi się do mielenia mięsa na burgery, kiełbaski, klopsiki, kebbe, bolognese czy pod sos pomidorowy.

Antypoślizgowe gumowe nóżki i bezpieczna osłona termiczna gwarantują pełnię bezpieczeństwa użytkowania. W zestawie znajduje się aluminiowa głowica mieląca oraz tacką, pozwalająca zachować najwyższa higienę składników.

Dwa poziomy mocy uzupełnia funkcja reverse dla jak najprostszej obsługi. Dodatkowa przystawka do sosu pomidorowego pozwala oddzielać pestki od miąższu dla uzyskania soczystego sosu.

W zestawie dostępne są także trzy tarcze oraz ostrze wykonane ze stali nierdzewnej, które służy do siekania lub mielenia mięsa. Nie brakuje także akcesorium do nadziewania kiełbas oraz specjalnej dyszy do tworzenia paczek kebbe.

MPM MMM-07M

MPM MMM-07M należy do urządzeń tańszych, ale oferujących wysoką efektywność pracy (moc maksymalna tego modelu to 1800 W). Choć wydajność procesu mielenia nie jest tak wysoka jak w droższych, konkurencyjnych modelach, MPM MMM-07M to dobra maszynka do mielenia mięsa, która sprawdzi się w znacznej większości zastosowań domowych.

Pracuje szybko, a przemyślania konstrukcja i mocowanie zapewniają najwyższą stabilność podczas pracy urządzenia. Podobnie jak w droższych modelach, w zestawie z MPM MMM-07M dostępne są trzy sitka o wielkości oczek 3 mm (najlepsze do farszów czy pasztetów), 4 mm (do mielenia warzyw czy twardego sera) i 7 mm (posłuży do przygotowania swojskiej kiełbasy i innych staropolskich wyrobów).

Esperanza Meatball

Esperanza Meatball to najtańszy model w naszym rankingu maszynek do mielenia mięsa. To proste i funkcjonalne narzędzie jest dowodem na to, że nie trzeba wydawać wielu pieniędzy, by móc szybko i sprawnie obrabiać nie tylko mięso, ale również inne produkty spożywcze.

Mimo niskiej ceny, model jest w pełni funkcjonalnie wyposażony – posiada w zestawie trzy sitka o różnej średnicy otworów (2.7 mm, 4.0 mm i 8.0 mm) oraz dodatkowe nasadki do robienia kiełbasy i “kebbe”.

Taurus Savoy

Ranking maszynek do mielenia mięsa zamyka model Taurus Savoy – również z niższej kategorii cenowej. Dzięki trzem różnorodnym sitkom możesz dowolnie przebierać w różnych opcjach mielenia, co pozwala eksperymentować z własnymi kiełbaskami, hamburgerami, klopsikami, szaszłykami czy kebabami.

Moc 450 W jest wystarczająca do większości zadań, nie brakuje też funkcji rewers, która ma za zadanie usunąć mięso z wnętrza urządzenia, gdy coś pójdzie nie tak. Na przykład wtedy, gdy w mięsie trafi się kostka, chrząstka czy inny twardy element.

Długą żywotność, a jednocześnie także łatwe czyszczenie zapewniają stalowe akcesoria i elementy wykonane z aluminium, czyli taca i rurka podająca.

ile kosztuje maszynka do mielenia mięsa

Ile kosztuje maszynka do mielenia mięsa?

Jak możesz łatwo wywnioskować z naszego rankingu maszynek do mielenia mięsa, dobry model możesz kupić już za niecałe 400 zł. Dowodem na to jest Zelmer ZMM9801B – choć nie ma bogatego zestawu nasadek, jest doskonałym przykładem dobrej i taniej maszynki do mielenia mięsa.

Jeśli jednak zależy Ci nad tym, żeby model był wykonany z wysokiej jakości materiałów, które nie zużyją się przez wiele lat, a także – żeby dysponował różnorodnym zestawem nakładek umożliwiających różnorodne zastosowania, koszt takiego modelu wzrośnie do około 700 zł. Warto wtedy zwrócić uwagę na takie modele jak Yoer Grindo MG01S czy Kenwood MG 700.

Niektóre odnośniki w naszych artykułach to linki afiliacyjne. Klikając na nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę Redakcji.

#materiałreklamowy

Oceń ten post