• Ostatnia modyfikacja artykułu:3 miesiące temu

Zakup pralki co do zasady należy do tych większych inwestycji. Warto dwa razy przemyśleć tego typu decyzję, żeby wybrany sprzęt mógł służyć przez długie lata nie powodując problemów. Bezawaryjność to jednak tylko jedna z kilku najważniejszych cech, które warto uwzględnić przy zakupie. Niektórzy użytkownicy przywiązują dużą wagę do zużycia prądu i wody. Inni mogą być ograniczeni wymiarami pomieszczenia, w którym stanie sprzęt. Analizujemy dostępne na rynku rozwiązania, sprawdzamy elementy konstrukcyjne, technologię i jakość wykonania poszczególnych modeli. W rankingu pralek ładowanych od góry polecamy tylko te najlepsze.

Czytaj także: Pralko-suszarka czy suszarka – razem czy osobno?

Pralki ładowane od góry – idealne do małych łazienek

Najlepsze pralki do małej łazienki? Pralki ładowane od góry. Są z zasady mniejsze, szczególnie na szerokość. Jest to więc pewniak, który powinien spokojnie zmieścić się w każdym, nawet najwęższym wnętrzu. Wymiary ogólne tego typu pralki wynoszą zazwyczaj: 40 cm szerokości, 60 cm głębokości i 90 cm wysokości. Jedyne różnice pod względem wymiarów pralek ładowanych od góry wynikają najczęściej z wysokości sprzętu. Pozostałe parametry raczej pozostają standardem.

Czy warto kupić pralkę ładowaną od góry jeżeli nie zmusza Cię do tego mała łazienka? Tu trzeba pochylić się przede wszystkim nad wygodą użytkowania. Pralka otwierana od frontu daje znacznie łatwiejszy dostęp do prania. Ponadto, pralki otwierane od góry nie zawsze nadążają za trendami i udogodnieniami technologicznymi.

Pralki ładowane od góry - Whirlpool TDLRH 7220SS

Whirlpool TDLRH 7220SS

Innymi słowy, to proste rozwiązanie, przeznaczone dla określonej grupy użytkowników. Tych, którzy są ograniczeni pod względem miejsca użytkowego. Technologia i dodatkowe funkcje nie są tu priorytetem. Powiedzmy sobie szczerze, że często bywa tak, że rzeczywiście nie ma możliwości zdobycia dodatkowych 20 centymetrów, które dawałyby możliwość upchnięcia w łazience pralki ładowanej od frontu. Ale nawet wtedy, gdy przy wyborze ogranicza Cię rodzaj sprzętu, warto wybrać najbardziej praktyczny spośród dostępnych modeli. Najlepsze pralki ładowane od góry znajdziesz w poniższym rankingu.

Pralki ładowane od góry – Ranking 2022 [TOP 12]

Nasz ranking pralek ładowanych od góry obejmuje zarówno tanie modele, które są wyposażone w podstawowy zestaw funkcji, jak i ciekawsze propozycje, bogatsze pod względem funkcjonalności. Szukasz konkretnych programów, takich jak pranie tkanin delikatnych, jedwabnych, wełny lub ubrań sportowych? Zależy Ci na specyficznej technologii lub funkcji? Opisy poszczególnych produktów pomogą Ci wybrać najlepszą pralkę ładowaną od góry, odpowiednią dla Twoich potrzeb.

Nazwa Cena Pojemność Maksymalna prędkość obrotu Poziom hałasu (pranie/wirowanie) Gdzie kupić?
Electrolux EW8T3372P 2099,00 zł 7 kg 1300 RPM 49 dB / 79 dB
AEG LTX7E272P 1 949,00 zł 7 kg 1200 RPM 49 dB / 77 dB
Haier RTXS G48TCE 1 599,00 zł 8 kg 1400 RPM 61 dB / 81 dB
Whirlpool TDLRH 7220SS 1 399,00 zł 7 kg 1200 RPM 60 dB / 78 dB
Haier RTXSG27TCE/1-16 1 399,00 zł 7 kg 1200 RPM 61 dB / 79 dB
AEG LTX7C562P 2 999,00 zł 6 kg 1500 RPM 47 dB / 77 dB
Candy Smart CSTG 48TME/1-S 1 999,00 zł 8 kg 1400 RPM 52 dB / 79 dB
Whirlpool MTDLRS65230SS 1 699,00 zł 6,5 kg 1200 RPM max. 77 dB
Whirlpool TDLR 6230S 1 440,00 zł 6 kg 1200 RPM 59 dB / 76 dB
Electrolux EW6T4061P 1 499,00 zł 6 kg 1000 RPM 57 dB / 75 dB
Electrolux EW2TN5261P 1 249,00 zł 6 kg 1151 RPM 57 dB / 78 dB
Whirlpool TDLR 6030 1299,00 zł 6 kg 1000 RPM 60 dB / 78 dB

Electrolux EW8T3372P

Electrolux EW8T3372P

Wśród najlepszych pralek ładowanych od góry wymienić trzeba model Electrolux EW8T3372P z serii PerfectCare 800. Mamy tu do czynienia z systemem UltraCare, który uaktywnia detergent, wraz z płynem zmiękczającym, jeszcze przed tym zanim dotrą do bębna. Producent zapewnia, że system wpływa na zwiększenie efektywności prania, ale także zapewnia lepszą ochronę delikatnych tkanin.

Electrolux EW8T3372P wśród swoich programów posiada szybki i bezpieczny tryb UltraWash. Dzięki niemu w przeciągu mniej niż godziny wypierzesz dowolnej wielkości wsad, nie martwiąc się o prawidłową pielęgnację tkanin. Wśród ciekawszych technologii warto wymienić System SteamCare, który minimalizuje zagniecenia na ubraniach nawet do jednej trzeciej i SensiCare, który odpowiada za ważenie prania i dopasowywanie parametrów cyklu do każdego ładunku. Pralka posiada również opcję Eco TimeManager, która pozwala oszczędzać energię i wodę w takim stopniu, jaki najbardziej Ci odpowiada.

Pralki ładowane od góry - AEG LTX7E272P

AEG LTX7E272P

W TOP 3 polecanych pralek ładowanych od góry nie mogło zabraknąć modelu AEG LTX7E272P. Mimo że jest droższy niż konkurencja, pozytywne opinie użytkowników zwracają uwagę na wysoką jakość wykonania, cichą pracę i wyjątkową użyteczność programu parowego. Pralka samodzielnie dobiera parametry prania na podstawie zważonego wcześniej załadunku.

Technologia ProSteam® pozwala na wykorzystanie zalet pary, by minimalizować zagniecenia lub odświeżać odzież. Jeśli zależy Ci na ochronie delikatnych tkanin, spodoba Ci się funkcja SoftPlus, która zapewnia, że płyn zmiękczający jest rozprowadzany dokładnie i skutecznie działa. Dzięki temu tkaniny są nie tylko miększe w dotyku, ale także lepiej chronione przed uszkodzeniami mechanicznymi. Drzwi, działające na przycisk w pokrywie, są wyposażone w system miękkiego otwierania.

Haier RTXS G48TCE/1

Haier RTXS G48TCE/1

Trzecie miejsce w rankingu pralek ładowanych od góry zajmuje Haier RTXS G48TCE/1 jako przykład świetnego stosunku ceny do jakości. Pewną przewagę nad konkurencją model zawdzięcza wysokiej maksymalnej prędkości wirowania i ponadprzeciętnej pakowności. Warto zaznaczyć, że mimo dużej pojemności Haier RTXS G48TCE/1 nie wykracza swoimi wymiarami poza standardy pralek z górnym wsadem.

Pralka jest wyposażona w funkcję Instant Mix Technology, co oznacza, że detergent jest rozpuszczany przed wlotem do komory. Dzięki temu producent może zapewnić wysoką efektywność prania, nawet w 20 °C lub całkiem zimnej wodzie. Funkcja automatyki wagowej pozwala na automatyczne dobieranie odpowiedniej ilości wody do wagi wsadu. Samodzielnie możesz wybrać intensywność prania. Dzięki temu możesz zarówno pozbyć się mocnych zabrudzeń na tkaninach, jak i odświeżyć wybrane ubrania. Pralka posiada także opcję prania w temperaturze 90 °C, czyli wyparzania tkanin. Drzwiczki z zabezpieczeniem Gentle Open są po to, by podnieść komfort codziennego użytkowania.

Pralki ładowane od góry - Whirlpool TDLRH 7220SS

Whirlpool TDLRH 7220SS

Whirlpool TDLRH 7220SS jest jednym z tańszych modeli w naszym rankingu pralek z górnym wsadem. Jednocześnie można z czystym sumieniem polecić go jako racjonalny wybór. Technologia 6. Zmysł, opracowana przez Whirlpool, aktywnie dopasowuje parametry prania dla najlepszej pielęgnacji tkanin i z uwzględnieniem oszczędności wody.

Pralka posiada funkcję FreshCare, która zapewnia maksymalną świeżość i suchość ubrań tuż po wypraniu. Funkcja Kolorowe 15° dba o ochronę kolorów prania, a opcja prania szybkiego ma gwarantować doskonałe rezultaty w krótkim czasie. Funkcja Drum Up i delikatne otwieranie drzwi odczuwalnie wpływają na komfort użytkowania, a wyświetlacz pozostałego czasu i pasek postępu programu pomagają zaplanować inne czynności.

Haier RTXSG27TCE/1-16

Haier RTXSG27TCE/1-16

Haier RTXSG27TCE/1-16 jest nieco tańszy niż model tej samej marki omawiany powyżej. Podobnie jak Haier RTXS G48TCE/1, ten model także jest wyposażony w funkcję Instant Mix Technology, która rozpuszcza detergent przed wlotem do bębna. Mamy tu również do czynienia z funkcją automatyki wagowej, dzięki której odpowiednia ilość wody jest automatycznie dobierana do wagi wsadu.

Haier RTXSG27TCE/1-16 umożliwia dobór intensywności prania spośród trzech dostępnych opcji. Możliwe jest również wyparzanie tkanin, czyli pranie w temperaturze 90°C. Ten program pozwala pozbyć się bakterii z ubranek dziecięcych, pościeli czy ręczników. W praktyce ten model jest równie funkcjonalny co droższy odpowiednik. Jest jedynie mniej pakowny i ma adekwatnie niższą maksymalną prędkość wirowania.

AEG LTX7C562P

AEG LTX7C562P

Model AEG LTX7C562P to propozycja dla wymagających. Pod względem maksymalnej prędkości wirowania wygrywa nasz ranking pralek z górnym wsadem. Jest wyposażona w cichy silnik i technologię ważenia ProSense. Certyfikat Woolmark gwarantuje bezpieczne pranie wełnianych ubrań. Nawet tych, które są przeznaczone do prania ręcznego.

Technologia ProSteam zapobiega zagnieceniom i umożliwia odświeżanie tkanin bez prania. Pralka posiada duży, czytelny wyświetlacz, dzięki któremu obsługa pralki jest wyjątkowo prosta. Komfortu użytkowania dopełnia miękkie otwieranie drzwi i pozycjonowanie bębna do otwarcia.

Candy Smart CSTG 48TME/1-S

Candy Smart CSTG 48TME/1-S

Candy Smart CSTG 48TME/1-S to wyjątkowo pakowna, dobra pralka ładowana od góry. Producent daje gwarancję usuwania ciężkich zabrudzeń nawet w 20°C dzięki technologii Mix Power System+. Znamy ją już z produktów konkurencji – to praktyczny system, który umożliwia rozpuszczenie detergentu bezpośrednio na tkaniny. Technologia pozwala zwiększać efektywność prania i skutecznie dbać o zachowanie jakości tkanin. O dobór najlepszych parametrów prania dba KG Detector, czyli rozbudowana automatyka wagowa.

Candy Smart CSTG 48TME/1-S posiada 17 programów do wyboru, w tym dedykowane odzieży białej, dziecięcej, dwa tryby szybkie, tryb Eco Mix 20 stopni, a także program zastępujący pranie ręczne. Drzwi zostały wyposażone w system miękkiego otwierania, a nowoczesny wyświetlacz dopełnia komfortu użytkowania.

Whirlpool MTDLRS65230SS

Whirlpool MTDLRS65230SS

Rynek nie oferuje wielu wersji kolorystycznych pralek z górnym wsadem. Jedną z niewielu propozycji w kolorze innym niż biały jest Whirlpool MTDLRS65230SS. Pralka posiada omawianą wcześniej technologię 6. Zmysł, która odpowiada za automatyczne ustawienie parametrów prania do wielkości wsadu.

Funkcja FreshCare pozwala zachować świeżość ubrań, aż do momentu, gdy wyciągniesz je z bębna. Jest też program Kolorowe 15°, który udowadnia, że nie trzeba prać w 40°C, by skutecznie wyczyścić ubrania, a dodatkowo dba o zachowanie pełni ich koloru. Podobnie jak omawiany wcześniej, tańszy model TDLRH 7220SS, szary MTDLRS65230SS posiada funkcję Drum Up, która automatycznie pozycjonuje bęben oraz funkcję Soft Opening, czyli miękkie otwieranie drzwi.

Pralki ładowane od góry - Whirlpool TDLR 6230S

Whirlpool TDLR 6230S

Kolejną propozycją marki Whirlpool wśród polecanych pralek ładowanych od góry jest model Whirlpool TDLR 6230S. Pralka jest wyposażona w technologię 6. Zmysł, czyli system czujników, który pozwala maksymalizować efektywność prania. Posiada także klasę energetyczną A+++ i zabezpieczenie przed dziećmi.

Wśród programów znajdziesz opcję prania szybkiego, a funkcja FreshCare zagwarantuje świeżość ubrań aż do wyciągnięcia z bębna. Delikatne ruchy bębna gwarantują maksymalną suchość prania i ładny zapach.

Pralki ładowane od góry - Electrolux EW6T4061P

Electrolux EW6T4061P

TOP 10 dobrych pralek ładowanych od góry zamyka model Electrolux EW6T4061P z serii 600. Pralka samodzielnie dobiera długość programu i ilość wody do wielkości wsadu, dzięki systemowi SensiCare. Każdy ładunek prania jest ważony, dzięki czemu żadne pranie nie trwa zbyt długo, a tkaniny nie tracą swojej jakości.

Electrolux EW6T4061P posiada funkcję Eco TimeManager, która daje możliwość jeszcze bardziej energooszczędnego prania. Samodzielnie wybierasz jak chcesz oszczędzać wodę i energię. Model posiada także certyfikat Woolmark Blue, co oznacza, że bez obaw wypierzesz w nim ulubiony wełniany sweter. Przeznaczony do tego celu cykl prania jest bowiem tak delikatny, jak ręczne pranie.

Electrolux EW2T5261P

Electrolux EW2T5261P

Electrolux EW2T5261P to jedna z dwóch najtańszych propozycji w naszym rankingu pralek z górnym wsadem. Model FlexCare, podobnie jak pozostałe pralki Elextrolux, automatycznie dostosowuje czas prania i zużycie wody w zależności od wagi każdego ładunku. Posiada także niebieski certyfikat Woolmark, który daje gwarancję bezpieczeństwa wełnianych ubrań.

Electrolux EW2T5261P ma funkcję opóźnienia startu programu, dzięki czemu pranie nie będzie utrudniało codziennych planów. Na panelu znajdziesz znajdziesz programy dedykowane takim tkaninom jak bawełna, jedwab, syntetyczne, ale także program szybki, pół wsadu, Eco program i zmywanie wstępne.

Whirlpool TDLR 6030L

Whirlpool TDLR 6030L

Whirlpool TDLR 6030L to najtańsza, ale dobra pralka ładowana od góry. Mimo niskiej ceny posiada najpopularniejsze technologie, takie jak inteligentne czujniki 6. Zmysł. W programach znajdziesz między innymi opcję prania dziecięcego, które gwarantuje ochronę wrażliwej skóry dzięki dokładnemu płukaniu.

Pralka posiada także opcję szybkiego prania i jest wyposażona w pasek postępu programu, który umożliwia monitorowanie przebiegu prania.

Ile kosztuje dobra pralka ładowana od góry?

Pośród wszystkich polecanych pralek ładowanych od góry ciężko wyróżnić model, który ma znacznie lepsze specyfikacje niż konkurencja, wyjątkowo dużo programów lub zaskakujące technologie. Innymi słowy, wszystkie dobre pralki ładowane od góry mają bardzo zbliżone ceny. Wynika to przede wszystkim z faktu, że są to urządzenia kompaktowe, które ze względu na swoje rozmiary, mają ograniczoną funkcjonalność. Nawet najlepsze pralki ładowane od góry nigdy nie zapewnią takiego komfortu użytkowania jak pralki ze wsadem z przodu.

Zatem dobra pralka ładowana od góry to taka, która przede wszystkim pozwala zaoszczędzić miejsca na szerokości, ale i zapewnia wieloletnią pracę bez problemów. Wyższej jakości materiały wykonania to coś, w co zawsze warto inwestować. Dzięki nim masz większą pewność, że sprzęt zachowa swoją funkcjonalność na jak najdłuższy czas, a ewentualne usterki będą łatwe do usunięcia. Niektóre tanie pralki mogą bowiem posiadać elementy, do których nie da się łatwo dostać, co sprawia, że w praktyce naprawa może być nieopłacalna lub wręcz niemożliwa.

Nasz ranking pralek z górnym wsadem uwzględnia wyłącznie sprawdzone modele, które cieszą się pozytywnymi opiniami użytkowników. Możesz zatem swobodnie wybierać spośród polecanych pralek ładowanych od góry, dopasowując programy i technologie do własnych potrzeb i nie martwiąc się o jakość wykonania sprzętu. Jak możesz zauważyć w naszym rankingu – dobrą pralkę ładowaną od góry kupisz już od 1250 zł. Największym zaufaniem można obdarzyć pralki, które kosztują powyżej 1500 zł, jednak kwoty przekraczające 2000 zł mogą być już nieco wygórowane. Chyba że zależy Ci na konkretnych specyfikacjach lub funkcjonalnościach.

Pralki ładowane od góry – jak wybrać? Na co zwrócić uwagę?

Klasa energetyczna

Czy warto zwracać uwagę na klasę energetyczną w przypadku pralek ładowanych od góry? Asortyment czołowych producentów najczęściej obejmuje produkty o klasie A++ lub A+++. Przeliczając średnie roczne zużycie energii dla pralek o klasach A+, A++ oraz A+++ uznaliśmy, że w praktyce nie ma możliwości, żeby zużycie energii w modelach o różnych klasach energetycznych było jakkolwiek odczuwalne dla przeciętnego użytkownika. Roczne zużycie energii we wszystkich przypadkach utrzymuje się na podobnym poziomie, dlatego zdecydowanie nie warto dopłacać do modelu o wyższej klasie energetycznej.

Silnik inwerterowy

Silnik inwerterowy to znacznie bardziej istotna kwestia niż klasa energetyczna. W naszym rankingu pralek ładowanych od góry szczególnymi względami obdarzaliśmy właśnie te modele, które są wyposażone w silnik inwerterowy. Dlaczego?

Silnik bez szczotek jest przede wszystkim trwalszy, co przekłada się na dłuższe lata pracy pralki. Ten element ma także niebagatelny wpływ na ekonomię pracy urządzenia i hałas generowany podczas prania i wirowania. Warto upewnić się czy wybrany model pralki posiada silnik inwerterowy.

Hałas generowany podczas prania

Kolejną rzeczą, na którą na pewno warto zwrócić uwagę jest poziom hałasu, który generuje pralka. Standardem jest 55 dB podczas prania i około 74 dB podczas wirowania. Ten parametr ma szczególne znaczenie, jeśli mówimy o małym mieszkaniu. Jeżeli pralka będzie stała z dala od miejsca, w którym przebywasz na co dzień, nie musisz traktować go priorytetowo.

Ładowność bębna

Jednym z parametrów, na które zwracaliśmy uwagę tworząc powyższy ranking pralek ładowanych od góry, była ładowność bębna. Najczęściej spotykaną wartością jest 6 kg lub 7 kg, ale dwaj producenci wyróżniają się w tej kategorii. Jest to Haier (model Haier RTXS G48TCE) i Candy (Candy Smart CSTG 48TME/1-S). Te marki oferują pralki o pojemności 8 kg, co może mieć niebagatelne znaczenie na przykład w przypadku dużych rodzin.

Najważniejsze funkcje w polecanych pralkach ładowanych od góry

Automatyka wagowa

Czytając opisy poszczególnych modeli polecanych pralek ładowanych od góry na pewno zauważyłeś, że podkreślaliśmy zalety płynące z automatycznego ważenia prania. Automatyka wagowa pozwala urządzeniu samodzielnie ocenić wagę ubrań i dobrać odpowiedni czas prania. Jeśli zdarza Ci się robić mniejsze pranie, ta funkcja pozwoli Ci oszczędzić wodę i energię. Automatykę wagową posiada większość pralek w naszym rankingu, na przykład model AEG LTX7E272P.

Wstępne rozpuszczanie detergentów

Drugą funkcją, na którą zwracaliśmy szczególną uwagę tworząc ranking pralek ładowanych od góry, była funkcja wstępnego rozcieńczania detergentów. Detergent, który zostaje rozpuszczony w wodzie jeszcze przed tym zanim trafi do bębna, pozwala lepiej dbać o ochronę tkanin oraz zapewnia większą efektywność prania. Funkcję znajdziesz na przykład w modelu Electrolux EW8T3372P i Haier RTXS G48TCE/1 które zajęły kolejno pierwsze i trzecie miejsce w naszym zestawieniu najlepszych pralek ładowanych od góry.

Funkcjonalne programy

Choć programy prania to kwestia, którą warto dobrać indywidualnie, dobra pralka ładowana od góry powinna oferować takie opcje, które są najbardziej przydatne z punktu widzenia codziennego życia. Mamy tu na myśli przede wszystkim skuteczny program do codziennego prania, opcję prania krótkiego i program do wyparzania.

Sprawdź także: Pralka do zabudowy – jaką wybrać i czy warto?

Haier RTXS G48TCE1

Haier RTXS G48TCE1

Firmy produkujące pralki ładowane od góry– jaka najlepsza? Opinie serwisantów

Wśród producentów pralek ładowanych od góry spotkamy przede wszystkim takie firmy jak Electrolux i Whirlpool, ale także Indesit, Candy i Haier. Najpopularniejsze zdają się być modele Electrolux. Nic zresztą dziwnego, bo w tym segmencie marka słynie z dość dużej dbałości o funkcjonalność sprzętu, oferuje także spory przekrój rozwiązań. Skuteczny system czujników i praktyczne funkcje prania także przemawiają na korzyść firmy.

Pralkom Whirlpool też nie można nic zarzucić. Producent mocno konkuruje swoim asortymentem w różnych przedziałach cenowych. Opinie serwisantów sugerują, że Bosch ma kilka modeli wyjątkowo łatwych w naprawie. Niestety nie z segmentu pralek otwieranych do góry. Pozostaje jednak dobrym wyborem pod względem jakości wykonania i skuteczność oferowanych rozwiązań. Jeśli uda Ci się na nie trafić.

Choć tanie rozwiązania to nie jest coś, co zazwyczaj polecamy jako dobrą inwestycję, odwrotnie jest w przypadku firmy Haier. To wciąż stosunkowo mało rozpoznawalna marka, która oferuje efektywne rozwiązania. Jeśli budżet jest mocno ograniczony, można wziąć pod uwagę także budżetowe modele pralek Indesit. Przy ograniczonym budżecie warto jednak mieć w pamięci, że wszelkie modele poniżej 1500 zł trzeba wybierać wyjątkowo uważnie. Sprzęt wykonany ze słabszych jakościowo materiałów będzie głośniejszy, mniej ładowny i mniej komfortowy w użytkowaniu (może na przykład nie posiadać lekko otwieranej klapy).

Jaką pralkę ładowaną od góry warto wybrać?

Najlepsze pralki ładowane od góry, uwzględnione w rankingu, zostały przez nas sprawdzone zarówno pod względem specyfikacji, jak i opinii użytkowników. Każdy z uwzględnionych modeli posiada standardowe wymiary, charakterystyczne dla segmentu pralek otwieranych do góry. Nie będzie więc problemu z umieszczeniem ich w jakimkolwiek pomieszczeniu o małym metrażu.

Wśród tych możliwie najlepszych jakościowo modeli, specyfikacje techniczne mniej więcej się pokrywają, podobnie jest w kwestii cen. Jak zatem wybrać pralkę z tego segmentu? Zwróć uwagę przede wszystkim na funkcje, które Cię interesują i pojemność bębna. Zastanów się czy zależy Ci na nowych technologiach i praktycznych funkcjach czy raczej na maksymalnej pakowności.

Przykładowo, Whirlpool TDLR 6230S posiada system równoważenia balansu, system kontroli piany i możliwość dodawania ubrań podczas prania (pauza). Electrolux EW6T4061P ma z kolei program prania dla alergików i zabezpieczenie przed dziećmi. A co dla Ciebie oznacza najlepsza pralka ładowana od góry? Mamy nadzieję, że nasz ranking pozwoli Ci podjąć właściwą decyzję.

Sprawdź także: Ranking pralek automatycznych – jaką wybrać?

5/5 - (1 vote)