• Ostatnia modyfikacja artykułu:4 tygodnie temu

Stepper to stosunkowo niewielkie urządzenie, które doskonale sprawdza się w domowym użytku. Sprzęty z tej kategorii oferują możliwość odbycia treningu cardio przypominającego wchodzenie po schodach lub wspinanie się pod górkę, a wszystko to bez wychodzenia z domu. Rozwiązanie to sprawdzi się więc w szczególności u osób, które chcą zadbać o smukłą sylwetkę bez konieczności wykupowania karnetu na siłownię, czy też wdychania samochodowych spalin podczas spaceru. Co więcej, trening na stepperze można wykonać w dowolnym momencie, w tym chociażby oglądając ulubiony serial, czy też słuchając muzyki.

Jak jednak wybrać jakościowy, a przy tym również funkcjonalny stepper? Na co zwrócić szczególną uwagę przy zakupie urządzenia z tej kategorii? Odpowiedzi na te, a także wiele innych pytań, znajdują się w dalszej części poniższego artykułu.

Zobacz również: Orbitrek do domu – jaki model wybrać? Ranking

Rodzaje stepperów – jaki wybrać?

Rodzaje stepperów – jaki wybrać?

Producenci stepperów stale proponują użytkownikom nowe i coraz bardziej zaawansowane technologicznie rozwiązania, których zadaniem okazuje się zwiększenie komfortu w trakcie wykonywania treningu, a także zapewnienie odpowiedniej funkcjonalności oferowanych sprzętów. W wielu przypadkach zbyt duża ilość modeli do wyboru sprawia, że osoby zainteresowane ich kupnem popadają w zakłopotanie.

Przed zakupem wybranego steppera warto więc poznać dostępne rodzaje tego typu sprzętów, co z kolei przyczyni się do ułatwienia podjęcia decyzji. W obrębie tej kategorii wyróżnia się steppery:

  • Proste – czyli najbardziej podstawowe, a przy tym również najtańsze rozwiązania. Wykonywane przez użytkownika ruchy na stepperze prostym przypominają niejako wchodzenie po schodach, tym samym angażując głównie dolne partie mięśniowe. Tego typu sprzęty doskonale sprawdzają się u osób początkujących.
  • Skrętne – to modele, które w pewnym stopniu imitują jazdę na rolkach lub łyżwach, przy czym w trakcie ruchu angażują one więcej partii mięśni niż przy użytkowaniu steppera prostego. Urządzenia skrętne okazują się również nieco droższe, przez co często nie stanowią pierwszego wyboru.
  • 2w1 – tego typu steppery stanowią połączenie modeli prostych i skrętnych, tym samym oferując możliwość dostosowania trybu działania do indywidualnych potrzeb lub preferencji użytkowników.
  • Z kolumną (podpórką) – czyli urządzenia, które sprawdzają się przede wszystkim u osób mających problem z utrzymaniem równowagi lub zmagają się z poszczególnymi urazami (np. kręgosłupa, gdyż skutecznie go odciążają). Steppery z kolumną zajmują jednak stosunkowo dużo miejsca, co z kolei sprawia, że ich przechowywanie może okazać się nieco problematyczne. Są one również droższe niż modele proste oraz skrętne.
  • Z linkami – to steppery, które dodatkowo wyposażone zostały w specjalne linki, dzięki czemu użytkownicy są w stanie zaangażować w trakcie treningu również górne partie mięśni. Linki mogą znajdować się zarówno przy stepperach prostych, jak i skośnych oraz 2w1.

Najważniejsze parametry stepperów – na co zwrócić uwagę?

Najważniejsze parametry stepperów – na co zwrócić uwagę?

Wybierając stepper do użytku domowego warto poświęcić odrobinę czasu, aby zapoznać się z najważniejszymi oferowanymi przez sprzęt parametrami. Wśród nich z pewnością należy wyróżnić:

  • Materiał i jakość wykonania – gorszej klasy steppery niejednokrotnie szybko ulegają poszczególnym zniszczeniom, przez co ich użytkowanie staje się znacznie utrudnione. Dlatego też warto postawić na sprzęt, który cieszy się pozytywnymi opiniami dotyczącymi trwałości, jakości wykonania, a także funkcjonalności.
  • Limit obciążenia – na rynku dostępne są rozmaite steppery, które różnią się od siebie między innymi maksymalnym dopuszczalnym obciążeniem. Warto więc dopasować wybrane urządzenie pod siebie, ale jednocześnie uwzględnić także pozostałych domowników, którzy mogą wyrazić zainteresowanie korzystaniem ze steppera.
  • Dodatkowe udogodnienia – wśród nich wyróżnia się m.in. wyświetlacz, czy też rozmaite funkcje (np. krokomierz, licznik przebytego dystansu lub spalonych kalorii, regulację stawianego oporu, czy też pomiar prędkości użytkownika).

Jaki stepper wybrać? Ranking [TOP 3]

Model Limit obciążenia Cena Gdzie kupić?
Stepper Zipro Roam 120 kg 399,00 zł
HMS Stepper S3033 100 kg 236,99 zł
HMS S3085 100 kg 318,99 zł

Stepper Zipro Roam

Stepper Zipro Roam

Zipro Roam to model 2w1, czyli połączenie steppera prostego i skośnego. Wybór trybu działania odbywa się poprzez specjalną dźwignię, tym samym umożliwiając użytkownikowi bezproblemowe i łatwe dostosowanie ustawień sprzętu do własnych wymagań, czy też preferencji wykonywanych ćwiczeń.

Urządzenie cechuje się wysoką jakością wykonania, a także trwałością i funkcjonalnością. Model Roam od marki Zipro został dodatkowo wyposażony w elastyczne linki, dzięki którym możliwe jest przeprowadzenie treningu niemal całego ciała. Ponadto sprzęt posiada również wbudowany wyświetlacz, na którym ukazywane są takie informacje, jak chociażby czas ćwiczeń, liczba kroków, ilość spalonych kalorii, czy też prędkość użytkownika.

Choć stepper cechuje się niewielkimi rozmiarami, maksymalne dopuszczalne obciążenie wynosi aż 120 kg, przez co doskonale sprawdzi się on niemal w każdym domu lub mieszkaniu, jednocześnie gwarantując komfort podczas wykonywanego treningu. Na uwagę zasługuje również nowoczesny wygląd urządzenia oraz antypoślizgowa powierzchnia platform.

HMS Stepper S3033

HMS Stepper S3033

Model S3033 marki HMS to stepper skośny wzbogacony o elastyczne linki. Konstrukcja urządzenia jest trwała, jakościowa oraz funkcjonalna, dzięki czemu wykonywanie ćwiczeń na stepperze przebiega całkowicie bezproblemowo, a przy tym również sprawnie. Podczas treningu użytkownicy mogą jednocześnie angażować zarówno dolne partie mięśni, jak i górne, tym samym poprawiając wygląd i kondycję całego ciała.

Co więcej, sprzęt oferuje możliwość regulacji stawianego oporu, a także wysokości stopni. Posiada on również czytelny wyświetlacz LCD, na którym widoczne są takie parametry, jak chociażby czas treningu, czy też spalone kalorie.

Kompaktowe rozmiary steppera HMS sprawiają, że jego przechowywanie oraz przenoszenie nie powinny sprawiać najmniejszych problemów, natomiast limit obciążenia w modelu S3033 wynosi maksymalnie 100 kg. Sprzęt jest przy tym dostępny w trzech wariantach kolorystycznych (limonkowy, różowy i żółty).

HMS S3085

HMS S3085

Model S3085 marki HMS to stepper skośny, który dodatkowo został wyposażony w ruchome drążki z regulowanym oporem i wysokością, a także elastyczne linki. Sprzęt umożliwia więc wykonanie treningu całego ciała, przy jednoczesnym wsparciu w zachowaniu odpowiedniej równowagi.

Urządzenie cechuje się wysoką jakością wykonania, a dodatkowy atut stanowi czytelny wyświetlacz. Na jego powierzchni ukazywane są wszelkie najważniejsze parametry wykonywanych ćwiczeń, do których zalicza się chociażby ilość kroków i spalonych kalorii, czas treningu, czy też liczbę wykonanych powtórzeń w ciągu minuty.

Co więcej, platformy na stopy zostały wyposażone w antypoślizgową powłokę, która zapewnia bezpieczeństwo w trakcie użytkowania.

Pomimo smukłej konstrukcji, limit obciążenia steppera HMS S3085 wynosi 100 kg.

U kogo sprawdzi się stepper?

U kogo sprawdzi się stepper?

Stepper to urządzenie o niewielkich rozmiarach, które doskonale odnajduje się w wielu rozmaitych sytuacjach. Tego typu sprzęty sprawdzą się przede wszystkim u osób preferujących wykonywanie treningu bez konieczności wychodzenia z domu lub mieszkania. Steppery umożliwiają bowiem wykonanie ćwiczeń angażujących mięśnie łydek, ud, pośladków, brzucha, a nawet rąk i pleców „za jednym zamachem”. Zdecydowanie są to więc sprzęty o dużej funkcjonalności.

Dodatkowym atutem stepperów okazuje się ich rozmiar, który gwarantuje możliwość łatwego i bezproblemowego przechowywania, a także transportowania, co stanowi przeciwieństwo zarówno różnorodnych bieżni, jak i rowerków stacjonarnych lub orbitreków. Z tego względu stepper sprawdzi się nawet na niewielkich powierzchniach, nie stanowiąc przy tym uciążliwego rozwiązania.

Sprawdź: Orbitrek do domu – jaki model wybrać?

Niektóre odnośniki w naszych artykułach to linki afiliacyjne. Klikając na nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę Redakcji.

#materiałreklamowy

Oceń ten post