• Ostatnia modyfikacja artykułu:8 miesięcy temu

Wiele kobiet, nie wiedząc czy kosmetyki termoochronne działają, wcale ich nie stosuje. Większość z nas woli polegać na zapewnieniu producentów sprzętu do stylizacji, że wybrana lokówka, prostownica czy termoloki posiadają już ochronę termoaktywną do włosów w postaci specjalnych powłok czy jonizacji.

Dla włosów, a już szczególnie cienkich lub kręconych, to zdecydowanie za mało. Dlatego w tym materiale sprawdzamy jak działa termoochrona na włosy i na jakich dokładnie substancjach bazują polecane kosmetyki termoochronne.

Sprawdź również: Ranking karbownic i falownic [TOP 20 modeli]

kosmetyki termoochronne do włosów ranking

Czy kosmetyki termoochronne działają?

Krótka odpowiedź brzmi: tak. Pod warunkiem, że weryfikujemy, jakich składników użył producent w ramach ochrony termoaktywnej do włosów. Jedną z bardziej popularnych substancji jest ksyloza (xylose), która w kontakcie z wysoką temperaturą zaczyna się topić, ochraniając strukturę włosa. To syntetyczny albo roślinny składnik nawilżający, stosowany też do pielęgnacji skóry.

Podobne działanie wykazuje olej jojoba i jedwab, a także kopolimery, na przykład często spotykany kopolimer kwasu akrylowego – Acrylates Copolymer. Tego składnika jednak nie szukałabym w kosmetykach, ponieważ jest to mikroplastik, którego i tak mamy już w nadmiarze zarówno w środowisku, jak i organizmach.

Generalnie ochrona termoaktywna do włosów opiera się na składnikach (często humektantach), które tworzą na włosach grubszy, ochronny film, ale także proteinach, które uzupełniają ubytki w strukturze włosa.

Dobra termoochrona do włosów przynosi nam też dodatkowe korzyści w postaci ochrony przed uszkodzeniami mechanicznymi (na przykład podczas noszenia czapki) i poprawy ogólnego wyglądu włosów.

Czytaj także: Najlepsze suszarki do włosów – Ranking [TOP 20]

Polecane kosmetyki termoochronne do włosów – Ranking [TOP 7]

Pośród polecanych kosmetyków termoochronnych z naszego rankingu znajdziesz wyłącznie produkty, które cieszą się pozytywnymi opiniami. Produkty nie zawierają wysuszającego alkoholu, mają w składzie wyłącznie składniki uzupełniające strukturę włosa, wygładzające i ułatwiające rozczesywanie.

polecane kosmetyki termoochronne kerastase

Kérastase Fluidissime Discipline

Kérastase Fluidissime Discipline to także jeden z droższych produktów, oferujący jednak bardzo dobrą termoochronę do włosów. Skład sprayu opiera się na wspomnianej ksylozie i jest uzupełniony polimerami oraz aminokwasami, które wygładzają włosy oraz uzupełniają ich strukturę.

Dedykowany jest do wszystkich rodzajów włosów poddawanych stylizacji w wysokiej temperaturze. Mimo swojej wysokiej ceny, Kérastase Fluidissime Discipline to produkt bardzo popularny, który zbiera pozytywne opinie.

Pozwala rozczesać nawet bardzo skołtunione, kręcone włosy, nie obciąża włosów cienkich, a do tego – jak wszystkie kosmetyki Kérastase – pięknie pachnie.

Czy kosmetyki termoochronne działają

Artego Rain Dance Replenishing

Pośród najbardziej popularnych, polecanych kosmetyków termoochronnych trzeba wymienić także Artego Rain Dance Replenishing. Wiele użytkowniczek uważa ten krem za najlepszą termoochronę włosów na rynku.

Silikony zabezpieczają i chronią strukturę włosów, ułatwiają rozczesywanie, a jednocześnie nie obciążają. Opinie wskazują, że produkt jest nie tylko wysoce skuteczny, ale i bardzo wydajny. Dodatkowo tak opracowany skład chroni włosy przed działaniem promieni UV.

polecane kosmetyki termoochronne ranking

Kérastase Chronologiste Thermique Régénérant

Kérastase Chronologiste Thermique Régénérant to jeden z najpopularniejszych produktów, oferujący – według wielu opinii – najlepszą termoochronę włosów. Nie zawiera alkoholu, bazuje za to na ochronnym wosku pszczelim oraz silikonach. Niestety skład uzupełniają także kopolimery.

Pozytywne opinie odnoszą się do minimalizacji efektu puszenia, lepszego nawilżenia włosów i efektu wygładzenia oraz zmiękczenia włosa. Choć jest często polecany i wiele osób jest z niego zadowolona, niektóre opinie wskazują, że zachwyty nie dla wszystkich okazują się uzasadnione – w przypadku włosów mocno zniszczonych produkt może nie oferować tak wielu zalet.

Producent zapewnia ochronę do 230°C.

polecane kosmetyki termoochronne najlepsze produkty

Mawawo Termoochronny spray

Termoochronny spray Mawawo to o tyle fajna opcja, że najpierw można sprawdzić mniejszą pojemność (50 ml), w niższej cenie. Jednak nawet pełnowymiarowe opakowanie nie jest tak drogie jak te bardziej popularne, polecane kosmetyki termoochronne.

Mawawo bazuje na glicerynie, w składzie ma też kilka ekstraktów, które co prawda nie będą miały żadnego wpływu na strukturę włosa, ale też mu nie zaszkodzą. Ogólnie rzecz biorąc skład jest przyzwoity i bardzo bezpieczny – nie zawiera alkoholu ani mikroplastiku.

Opinie użytkowniczek wskazują, że produkt sprawia, że włosy stają się bardziej miękkie i elastyczne. Prócz tego, że termoochronny spray Mawawo stanowi dobrą termoochronę do włosów, ułatwia rozczesywanie, jest wydajny i ma ładny zapach.

polecane kosmetyki termoochronne

Fanola Styling Tools Thermo Shield

Fanola Styling Tools Thermo Shield to produkt tani i o prostym składzie. Dobrze zabezpiecza strukturę włosa, choć bazuje praktycznie wyłącznie na silikonach. Z uwagi na swoją formułę może obciążać włosy, które mają do tego tendencję.

Większość opinii wskazuje jednak, że to jeden z lepszych pośród polecanych kosmetyków termoochronnych, który pozostawia włosy miękkie i lśniące.

dobra termoochrona do włosów

Kevin Murphy Heated Defense

Kevin Murphy Heated Defense to kolejny produkt godny polecenia, przede wszystkim ze względu na wysoką jakość i odżywcze substancje w składzie, z czego marka zresztą słynie. Producent informuje nawet precyzyjnie do jakiej temperatury pianka jest w stanie ochronić włosy i jest to 232°C.

Niestety produkt bazuje na kopolimerach, ale na wyższych miejscach składu (a więc w większej ilości) zamiast składników syntetycznych znajdziemy naturalne oleje (w tym jojoba) i proteiny – pszeniczne oraz z komosy ryżowej.

dobra termoochrona do włosów ranking

Alfaparf Style Stories

Alfaparf Style Stories bazuje głównie na glicerynie, co ewidentnie także się sprawdza, ponieważ pośród jest oceniany jako bardzo dobra termoochrona do włosów.

Do zalet sprayu należy zaliczyć także fakt, że nie obciąża włosów, aczkolwiek wadą jest fakt, że dość szybko się zużywa, z uwagi na to, że jest w aerozolu. Wiele osób uważa także, że pośród wielu polecanych kosmetyków termoochronnych, ten zdecydowanie wyróżnia się zapachem – słodkim, waniliowym, wręcz uzależniającym.

Czytaj także: Ranking szczotek prostujących do włosów [TOP 15]

Niektóre odnośniki w naszych artykułach to linki afiliacyjne. Klikając na nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę Redakcji.

#materiałreklamowy

1/5 - (1 vote)