• Ostatnia modyfikacja artykułu:1 rok temu

Bosch MUM5XW10 nie jest zwykłym robotem kuchennym. To wszechstronna maszyna kuchenna wyposażona w bogaty zestaw akcesoriów do wszelkich zadań związanych z przetwarzaniem żywności. Mocny silnik, zintegrowana waga i planetarny system mieszania w trzech kierunkach to tylko kilka zalet tego modelu. Co dokładnie potrafi Bosch MUM5XW10 i czy jest wart swojej ceny? Sprawdzamy.

Bosch MUM5XW10

Bosch MUM5XW10 – łatwość użytkowania

Miska i przystawki są proste w montażu – przycisk zwalniania odchylanej głowicy (EasyArm Lift) jest dobrze widoczny, ale jednocześnie nie rzuca się w oczy i współgra z estetyką konstrukcji. Panel sterowania z ekranem dotykowym znajduje się z przodu urządzenia i służy także jako timer oraz wyświetlacz wagi.

Czyszczenie wszystkich akcesoriów, w tym głównej misy, jest niezwykle wygodne, ponieważ można myć je w zmywarce. To, co w dużej mierze wpływa na wygodę użytkowania to także funkcja automatycznego zwijania kabla, dzięki której powierzchnia robocza jest wolna od przewodów.

Bosch MUM5XW10 jest także wyposażony w funkcję „automatycznego parkowania”. Jeśli musisz zatrzymać robota w trakcie miksowania, nasadka automatycznie przesuwa się na tył miski, by umożliwiać pełny dostęp do masy.

najlepszy robot planetarny Bosch MUM5XW10

Dodatkowe funkcje

Ważenie na wbudowanej wadze może odbywać się zarówno w gramach, jak i funtach, co jest przydatną funkcją, jeśli często korzystasz z anglojęzycznych przepisów. Urządzenie waży jednak co 5 gramów, więc nie w każdym przypadku będzie to narzędzie wystarczająco precyzyjne. Natomiast licznik czasu bez wątpienia stanowi nieocenioną pomoc.

Co ważne, robot Bosch MUM5XW10 może zostać rozbudowany o gamę dodatkowych akcesoriów, w zależności od tego, czego potrzebujesz i jakie potrawy przyrządzasz najczęściej. Przykładowo pakiet Veggielove, dedykowany do dań wegetariańskich, obejmuje: rozdrabniacz, trzy standardowe tarcze, tarczę do krojenia warzyw na sposób azjatycki oraz tarczę do tarcia ziemniaków.

Pakiet Pastapassion, wyposażony w akcesoria do przyrządzania świeżych makaronów, pozwala poczuć klimat tradycyjnej włoskiej kuchni w zaciszu własnego domu. Możliwe jest przygotowywanie makaronów lasagne, ravioli, tagliatelle, cannelloni, tortellini i cappelletti.

Pakiet Tastymoments to komplet akcesoriów do rozdrabniania, czyli 2 rodzaje noży do cięcia i rozdrabniania twardych i miękkich produktów, a także blender do koktajli ToGo i 3 szklane pojemniki. Dokupić można także przystawkę do lodów, metalową maszynkę do mielenia oraz przystawkę Cube Cutter, czyli szatkownicę, krojącą idealne kostki.

Bosch MUM5XW10 robot planetarny

Jakość pracy

Wszystkie nasadki robota poruszają się rytmicznie wokół miski w trzech kierunkach. Bosch nazywa tą funkcję 3D PlanetaryMixing i oznacza to, że akcesoria są skonstruowane tak, by docierać do wszystkich części misy i łączyć każdy składnik. Prócz planetarnego systemu mieszania, duży wpływ na wydajność pracy ma także silnik o mocy 1000 W.

Bogaty zestaw wyposażenia obejmuje: końcówkę do mieszania, końcówkę do zagniatania ciasta, mieszadło do ubijania, tarcze rozdrabniające, a także wygodny pokrowiec do przechowywania akcesoriów.

Dzięki nim robot świetnie radzi sobie ze wszelkimi zadaniami obejmującymi mieszanie i miksowanie (także lepkich i gęstych ciast), krojenie na plastry, rozdrabnianie, siekanie, tarcie na wiórki, tarcie ziemniaków, ubijanie piany czy zagniatanie ciasta.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Home&living Polska (@homeandliving_pl)

Czy warto kupić robota Bosch MUM5XW10?

Jeśli szukasz wszechstronnego i maksymalnie funkcjonalnego robota kuchennego, ta maszyna jest imponującą opcją do rozważenia. Atrakcyjna i nowoczesna konstrukcja kryje wiele udogodnień, w tym zwijany przewód, dotykowy ekran czy timer.

Akronim „MUM” w kodzie produktu oznacza „Multi Use Machine”, co dokładnie odzwierciedla mnogość zastosowań tego modelu. Bogata gama dodatkowych pakietów akcesoriów oferuje jeszcze większe możliwości dopasowania funkcjonalności urządzenia do indywidualnych preferencji kulinarnych.

Czytaj także: Ranking robotów planetarnych 2023 [TOP 15]

#materiałsponsorowany

3/5 - (2 votes)