• Ostatnia modyfikacja artykułu:3 tygodnie temu

Słuchawki AirPods, będą wkrótce wyposażone w kamery. W dodatku ma to naprawdę mnóstwo sensu, bo mowa o kamerach na podczerwień.

Apple planuje produkcję słuchawek AirPods z kamerami. Ale nie takimi zwykłymi, to nie miałoby przecież sensu. Mowa o kamerach na podczerwień, które umożliwiłyby sterowanie urządzeniem za pomocą gestów wykonywanych w powietrzu. Konkretniej, mają wykrywać zmiany w otoczeniu, umożliwiając rozpoznawanie gestów użytkownika, co pozwoli na sterowanie słuchawkami. Technologia jest całkiem znana i dobrze przetestowana.

Kamera będzie podobna do tej, którą Apple wykorzystuje w technologii Face ID. Słuchawki mają również integrować się z goglami Vision Pro i innymi przyszłymi produktami Apple z tej kategorii. Podobne rozwiązania wprowadzono zresztą już w zegarkach Apple Watch Series 9 i Watch Ultra 2 z watchOS 10.1, gdzie można wykonywać pewne akcje za pomocą gestów palcami. Integracja powinna być dla Apple raczej banalnie prosta.

Sprawdź: Najlepsze słuchawki na siłownię – jak wybrać?

Produkcją kamer na podczerwień zajmie się Foxconn, który ma być w stanie dostarczyć komponenty do nawet 10 milionów par słuchawek rocznie. Produkcja ruszy już w przyszłym roku, a AirPods z kamerą zadebiutuję pewnie w 2026 roku. Nic nie wskazuje na to, że wydarzą się jakieś większe opóźnienia.

Warto zauważyć, że to kolejny krok w dalszej strategii Apple. Firma rozważa wprowadzenie inteligentnych okularów oraz pierścieni, które mogą dołączyć do portfolio wearables w przyszłości. Ważne, żeby wszystko wyposażone było w podobne funkcje i działało w intuicyjny dla użytkownika sposób.

Zobacz też:
Apple może zapłacić gigantyczną karę za łamanie DMA
Bezprzewodowe słuchawki gamingowe – jaki model wybrać?
Apple Intelligence nie trafi do Unii Europejskiej

Oceń ten post