• Ostatnia modyfikacja artykułu:2 lata temu

Allegro mówi zdecydowanie nie rosyjskim i białoruskim produktom. Od 14.03 nie będziemy mogli wystawić ich już w serwisie.

Niemal każda duża firma na świecie dokłada już swoją cegiełkę do sankcji na Rosję. Oczywiście, jest to sposób na pokazanie swojego zdecydowanego sprzeciwu w kwestii inwazji na Ukrainę. Wygląda na to, że do tego elitarnego grona dołączyło właśnie nasze rodzime Allegro. W dodatku, uderzyli naprawdę mocno.

Od 14.03 nie będziemy mogli wystawić już na sprzedaż żadnego produktu pochodzącego z Rosji lub Białorusi. Stanowisko firmy jest bardzo jasne i nie zasłaniają się problemami logistycznymi. Zwyczajnie nie chcą wspierać rosyjskiej i białoruskiej gospodarki. Już teraz zablokowali również wszystkich użytkowników sprzedających z tych krajów.

W ramach solidarności z Ukrainą zablokujemy możliwość wystawiania ofert z produktami pochodzącymi z Rosji i Białorusi. Nie chcemy wspierać rosyjskiej i białoruskiej gospodarki.

Warto jednak dodać, że sprzedawcy, którzy mają aktywne oferty z produktami z Rosji i Białorusi mogą spać spokojnie – Allegro nie usunie ich 14.03. Niemniej, zachęcają nas bardzo gorąco, żebyśmy zrobili to sami. Nowe oferty nie będą już jednak mogły się pojawiać, a istniejące aukcje nie będą przedłużane.

Ciężko nie zauważyć, że to naprawdę bardzo zdecydowany i ostry krok ze strony Allegro. Ciężko napisać o nim jednak cokolwiek negatywnego. To słuszna i moralnie właściwa decyzja. Warto również dodać, że blokada jest systemowa – aukcje z rosyjskimi towarami będą blokowane automatycznie już na etapie ich tworzenia.

Zobacz też:
Valve mówi zdecydowane nie NFT i kryptowalutom w grach
Amazon Prime wystartował w Polsce – ceny szokują!
Rosja chce zalegalizować piractwo komputerowe

Oceń ten post