• Ostatnia modyfikacja artykułu:1 rok temu

Pojawiła się właśnie bardzo interesująca plotka. Amazon ma rzekomo przejąć już wkrótce Electronic Arts, czyli EA.

Jak zapewne doskonale sami widzicie, rynek gamingowy coraz mocniej się monopolizuje. Olbrzymie wydawnictwa masowo kupują mniejsze i często niezależne studia. Nawet najwięksi gracze na rynku nie mogą być jednak w pełni bezpieczni, co udowodnił Microsoft kupując Activision-Blizzard. Natychmiast podsyciło to pewne plotki i oczy wszystkich graczy skierowały się na EA i Ubisoft.

Ubisoft dość szybko podsycił zresztą plotki i ogłosił, że jeśli pojawi się atrakcyjna oferta to nie będą mieli żadnego problemu ze sprzedażą. Do tej pory najwidoczniej nikt nie jest jednak zainteresowany ich warunkami, bo firma wciąż pozostaje niezależna. EA ogłosiło natomiast niedawno, że absolutnie nie planują sprzedaży firmy.

Sprawdź: Słuchawki gamingowe – najlepsze modele

Tymczasem, pojawiła się bardzo interesująca plotka. Kirk McKeand, dziennikarz zajmujący się branżą gier wideo ogłosił, że Amazon planuje rzekomo wykupić EA. Jeśli okaże się, że ma on rację, to oficjalną ofertę poznamy już w piątek – EA będzie wtedy mogło się do niej oficjalnie odnieść.

Warto jednak dodać, że żadne inne źródło nie potwierdziło tej sytuacji. Jeśli naprawdę mielibyśmy usłyszeć ofertę w ten piątek, to cały internet huczałby już od plotek z innych źródeł. Mimo wszystko, sam fakt, że Amazon chciałby kupić EA wydaje się wiarygodny. Firma od dawna próbuje z mniejszym lub większym skutkiem podbić rynek gamingowy. Wykupienie EA natychmiast ustabilizowałoby ich pozycję, w dodatku na bardzo wysokim miejscu.

Zobacz też:
Amazon przejmuje firmę iRobot, twórców odkurzaczy Roomba
Amazon ma problem – do 2024 zabraknie im pracowników
EA idzie na sprzedaż? Dyrektor rozwiewa wszystkie plotki

Oceń ten post